Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A kakaóvajat és a shea vajat...

A kakaóvajat és a shea vajat fel lehet olvasztani mikróban?

Figyelt kérdés
Ha felolvasztom (ügyelve, hogy ne melegítsem túl), utána ugyanolyan hatóanyag tartalmú lesz, vagy kevésbé lehet majd hasznosítani?

2013. júl. 27. 22:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ha már ilyen természetes alapanyagokat szereztél be, ne rontsd el a mikrohullámú sugarakkal.

Vizet forralj és ez felett a gőzben olvaszd össze óvatosan.

2013. júl. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az nem gond ha mikróban egy kicsit (nem olvadt meg teljesen, csak egy kis része lett folyós, de már szét tudtam törni a tömböt) már megolvasztottam a kakaóvajat?
2013. júl. 28. 13:32
 3/6 anonim ***** válasza:
A mikró eleve kinyír belőle mindent, ami hasznos lenne!
2013. júl. 30. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogyha csak egy kis része olvadt meg, a többi része még használható?
2013. aug. 2. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem viszem túlzásba a mikró használatát, de azért ne az jöjjön már ki a dologból, hogy minden halálos lett attól, hogy beletettük!!! Szerintem használd el nyugodtan, ne parázz!
2013. aug. 3. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Attól hogy csak a teteje olvadt meg, a mikrohullámok az egész termékbe belementek - így működik ugyanis.

Persze el lehet használni, de tényleg annyi rosszat írnak a mikróról, hogy nem vagyok benne biztos, hogy sok hatóanyag maradt így benne... (megjegyzem az ételeinket én is mikróban melegítem, de ha már ennyit kiadok bio testvajra, azt tuti nem tenném mikróba...)

2014. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!