Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell a kakaóvajat...

Hogyan kell a kakaóvajat használni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy fel kell higítani egy kis vízzel, és mennyiségbe mennyit kenjek magamra ? Köszi előre is a választ :)
2012. jún. 19. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem kell hígítani vízzel. Kiütöd a tégelyből és végighúzod a bőrödön.

Testhőmérsékleten olvad, pont annyi kerül a bőrödre amennyire szükséged van.

2012. jún. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jaj, értem, köszi a választ ! :) És napozás után a bőröm érintkezhet vízzel ? Vagy várjak vele pár órát ?
2012. jún. 19. 18:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak sejtem, hogy mit akarsz kérdezni.:)

Nyugodtan mehetsz vízbe, viszont napozás előtt újra be kell kenned magad.

2012. jún. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :)
2012. jún. 19. 18:31
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Arra azért figyelj, hogy a kakaóvajban egyetlen grammnyi fényvédő sincsen, így pillanatok alatt fel fogsz égni vele!
2012. jún. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudom, de köszi hogy leírtad :)


Egyébként hányadik alkalom után látszik meg, hogy használom ? :) Meg mellette majd járnék szoliba is és nem tudom, hogy ott is be lehet kennem magam vele ?

2012. jún. 20. 11:40
 7/10 anonim ***** válasza:
Már első alkalommal meglátszik, hogy használod, mert vörösre fogsz égni tőle. Ettől az sem véd meg, ha előtte szoláriumozol, ugyanis a szolárium szinte csak UVA sugarakat tartalmaz, a napfény viszont UVB-t is, amire a szoláriumozás ellenére érzékeny maradsz, így az első természetes napozásnál ugyanúgy le fogsz égni, mintha nem napoztál volna előtte! Ezt neked kell eldönteni, hogy mit vállalsz be a barnaság érdekében, bár szerintem egy rákvörösre pirult nő nem valami szép látvány.
2012. jún. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

én cáfolnám az előttem szólót ! Csak természetes termékeket használok, nem mert fanatikus vagyok, hanem volt egy csúnya bőrirritációm kozmetikumtól , azóta próbálok a natur híve lenni !

Én nem égtem meg se napon , se szoliban a kakaóvajtól, sőt tovább megmaradt a barnaságom, és nem narancssárga lesz tőle a bőröm ! Én saját tapasztalatomat osztom meg veled kérdező, lehet kakaóvajjal napozni, csak nem úgy, hogy kifekszel órákra !!! Ha jól tudom 6-os faktorral rendelkezik, szóval valamennyire véd is, csak nagyon kis időre, én úgy kb napozásnál 10 percenként kenem magam vele, lehet van akinek ez túlzás, vagy sok, de én kb ennyi időt bírok egy helyben tétlenül feküdni , szóval nekem még jó is :))

Nyilván egy tengerparti napozáshoz kevés, de otthonra, nagyon is és strandra is bevált nekem .

Vigyázz a napon, mindig kend magad, mert ha leégsz , nem csak kelletlen tud lenni, hanem a bőr nem felejt !

2012. okt. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

így igaz, fentebb rossz infót kaptál, mert a kakaóvaj igenis tartalmaz fényvédőt. ezt egy kitartó válaszoló igyekszik minden kakaóvajas kérdésnéll megcáfolni, biztos egy nagy nemzetközi szervezetnél dolgozik...

tudjátok, a legrosszabb, amikor a hülyeség szorgalommal párosul... :)


szóval igen, kb. SPF 6 fényvédővel rendelkezik. de olvastam már 8-at is.

ezt ugye meg kell szorozni annyival, amennyit fényvédelem nélkül eltöltünk a napon pirulás nélkül. ha 10 percet bír a bőrünk védelem nélkül, akkor kakaóvajjal 10*6 perc, azaz 1 óra védelmet biztosít.


"A következő képlet segítségével kiszámolhatjuk a naptej használata mellett napozással tölthető időt: a bőr saját védelme mellett napozással tölthető idő x a használt naptej faktorszáma = az a maximális idő, amit naponta a napon tölthet anélkül, hogy leégne a bőre.


Nézzünk egy példát! Ha valaki 8-as faktorszámú naptejet használ, és bőrtípusának megfelelően 20 percet tartózkodhat a napon leégés nélkül, az 8 x 20 perc, vagyis 160 perc. Körülbelül tehát másfél órát tartózkodhat egy nap a napon, ezt az időt az sem hosszabbítja meg, ha újra és újra bekeni magát naptejjel."

2013. máj. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
160 perc az másfél óra?
2016. aug. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!