Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Tudnátok adni tippeket?

Tudnátok adni tippeket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok "egészséghuszár",de szeretném megőrizni az egészségem. Igazából mondhattok bármilyen jól beváltt tanácsot, tippet,amik segítik egészségünk megőrzését,szépítik a bőrt,stb.

Kb. két és fél éve ilyen az életmódom:


- napi 4x étkezem

- nem eszek egyeltalán cukros,fehér lisztes ételeket

- sem gyorséttermi ételeket

- teljes kiőrlésű rozslisztet használok,házi tojást,semmi cukrot,kevés sót,minimális olívaolajat,semmi zsírt

- marha-/disznó húst két hét alatt 1x,helyette sok csirkét,halat

- minden nap fogyasztok zöldséget,gyümölcsöt,fehérjében gazdag ételeket(túró,natúr joghurt,sajt,stb.)

- nem iszok szénsavas üdítőket,energiaitalokat,stb.

- napi 3 liter folyadékot fogyasztok (ásványvíz,zöldtea,citromtea)

- minden nap megiszok 2 csésze lugosító teát

- heti 3 alkalommal járok futni 45 percet a friss levegőn,messze a várostól,2 naponta biciklizek úgy fél órát,szoktam gyúrni konditeremben,és cardio ezdést is végzek heti 2x

- napi 8 órát alszok

- minden nap relaxálok 20 percet,amolyan "lelki béke"



Ezeken kívül tudnátok ajánlani ötleteket melyek az egészséges életmód részei?

Előre is köszönöm! :)



2013. júl. 29. 10:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy 16/F,és 178centi,57 kiló :)
2013. júl. 29. 10:23
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan mondom, hogy minden elismerésem!!! Bár én is lehetnék újra fiatal! Az én koromban már nagyon nehéz változ(tat)ni. De azért kaptam egy kis lendületet az olvasottakból! :) Szerintem tökéletes amit írtál! Szerintem nem mondok újat, csak esetleg kifelejtetted a listából a hazai szezon gyümölcsöket. Így nyáridőben jól föl lehet tankolni vitaminból és "egészségből"! :) Szép napot! Kitartást így az árral szemben! :)
2013. júl. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,jól esett ezt hallani! :)

Sosem késő a változáshoz! :)

2013. júl. 29. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez így tökéletes, több nem kell!
2013. júl. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
77%
huha, gratulalok!:) talan a reggeli tornat hozzavehetned meg a listahoz...nem kell semmi komolyra gondolni, csak reggel egy kis torna, felkeles utan, ugyanis hatalmas lenduletet ad a naphoz! en minden reggel tornazok, es sokkal eberebbnek es energikusabbnak erzem magam tole:) a rozsliszt es a nuku feher kenyer jo otlet, pl. a barna kenyer sokkal egeszsegesebb, mi mindig azt veszunk! egyel repat es igyal tejet neha, mert kivaloan erositi a csontokat! ja es a ketchupot meg ezeket a mindenfele magvakat is keruld, nem tesznek jot! ha kell meg segitseg, szolj, elegge ertek az ilyenekhez, bar a tokeletes uton haladsz, extra egeszsegesen elsz, es nagyon jol csinalod!:)
2013. aug. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kedves szavakat,illetve tanácsokat! :)
2013. aug. 8. 20:30
 7/9 tgbzhnujm válasza:

hali szerintem tökre az immunrendszertől függ hogy ki mennyire egészséges...


az én napjaim:

- eszek amikor éhes vagy (akár éjjel kettőkor is)

ekkor a zsíros kenyér hagymával a kedvenc... am. nem cikizni akarok, de tényleg így élek

- gyorsétterem? - naná

- gyümölcs megy mindenféle, zöldség annyira nem :S

- szénsavasat is iszok

- ömmm sport... max ha jó idő van, kosár foci az leöblítve hazafelé egy sörrel

- az aévás megint necces, ugyanis ma éjjel sem aludtam... nembaj, majd délután fogok stbstb.


legutóbb 5 éve voltam beteg azóta még egy náthát se kaptam el


és mégegyszer megjegyezném, hogy nekem tökmindegy ki mit eszik, szerintem nem a barna kenyértől leszünk fittek.

Nyilán vannak akik híznak, de annak is megvan az oka :/

én pl. nem tudok hízni pedig szeretnék üdv. 24/F 170/55

2013. aug. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tgbzhnujm válasza:
ja, ma a reggelim kb 5:30kor rakottkrumpli volt... talán idén a 3. reggelim
2013. aug. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mázlista vagy! :P
2013. aug. 10. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!