Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogy tudnám házilag a csapvíze...

Hogy tudnám házilag a csapvízet lugosítani?

Figyelt kérdés
szeretnék lugosítani, de az ilyen vízlugosító készülékek 100 ezer ft-nál kezdődnek... van valami házi megoldás?
2009. okt. 31. 16:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Minek akarsz lúgosítani. Úgy butaság ahogy van . Nem gyanús neked , hogy egy orvos sem ajánlja , csak a női magazinok meg a bulvárlapok?
2009. okt. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
facsarj bele citromot.
2009. nov. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
jaja, citrom
2009. nov. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%
Hmm ... aki nem hisz benne annak nem is használ, aki meg hisz benne az igya mert akkor hatni fog. Sima placebo hatás. Mindent a tudat csinál, azaz amire rá van állva az agy úgy működik. Eset: Valakit véletlenül bezártak egy hütőkocsiba és az illető tudta hogy az ajtózáródás után lehűt minusz 50 fokra a rendszer. Reggelre mikor jöttek a melósok és nyitották ki a fickó megfagyott. A vicc az egészben hogy a kocsi nem működött jól nem indult be automatikusan a hűtő. 17 fok plussz volt egész éjjel!! A hite abban hogy meg fog fagyni, megölte. A halál oka pedig : Fagyhalál!! na ennyit arról, hogy mi hat és mi nem...
2009. dec. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%
azér neeeem....a savtúltengés igenis létező probléma, és jót tesz, ha időnként inkább lugos kémhatású vizet iszik az ember, vagy lúgosabb ételeket fogyaszt.
2009. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Uram Atyám!

Aki nem hisz benne annak nem hat?? MI VAN?

Én nem hiszek a pálinkában, de ha megiszok belőle pár pohárral, akkor is berúgok tőle! Na ez hogy van?

A szervezeted savas alapból, nem jártatok biosz órára???

Viszont, hogy egyensúlyban maradjon lugosítani kell, akár táplálék utján, akár másképp.

A gyógyszertárban lehet kapni lugosító por keveréket, recept nélkül. Kb 500Ft

De ha érdekel szívesen adok még pár tippet!

ÍRJ!

Szép napot!

2009. dec. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
92%

A válaszolok egy része nem rendelkezik megfelelő információval ezért sok meggondolatlanságot írt.


Néhány tény a lúgos, antixodáns vízről:

1. Japánban több, mint 20 év kutatják és gyűjtik a klinikai tapasztalatokat a lúgos, antioxidáns vízről. Abszolút pozitív, egészség javító hatásai vannak. Azokból néhány a itt olvasható a klinikai tapasztalatok fülön: [link]

2. Vannak orvosok, aki ismerik a lúgos vízet és tudják, hogy egy jó dolog. Pl. az egyik természet gyógyász barátom pár hónapja tartott előadást a lúgos vízről kb. 300 orvosnak, akik egyetértettek a jótékony hatásával...


Válaszolva a kérdésedre: a lúgosítás egy egészséges dolog, amit én házilag víz lúgosító készülékkel oldok meg, ami antioxidánsá is teszi a vizet. Az antioxidáns hatás legalább olyan fontos mint a lúgos hatás.

Házilag, "barkács" módszerekkel sajnos nem tudom, hogyan lehet lúgosítani a vizet, de

pl. antioxidáns hatása van a C vitaminnak. A C vitamin aszkorbin savból van és gyógyszertárban kapható, így otthon, házilag egyszerűen használható, vízben jól oldódik.

2009. dec. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

első válaszoló: neked nem tűnt fel, hogy az orvosoknak nem az az érdeke, hogy egészséges legyél? fogalmuk nincs semminek az okairól csak találgatnak, meg felírják azt a gyógyszert, ami éppen kevésbé fogy.

az egészséges életmódról soha nem írnak a bulvárlapok meg a női magazinok, csak reklámozzák, a sok káros vackot, és sokan bedőlnek. szomorú, hogy valaki ennyire nincs tisztában a dolgokkal.


a kérdésre pedig: víztisztító kancsó (olcsóbb, de kevesebbet is tud, vagy fordított ozmózisos víztisztító (ez drágább, de mindent kiszűr). a csapvizet először meg kell tisztítani, addig nem lesz lúgos, hiszen tele van minden odanemillővel.

igya az ÁNTSZ, meg az orvosok, meg azok akik tudatlanok, és nem veszik a fáradságot utánajárni a dolgoknak.


a savtúltengés = sok gyomorsav

semmi köze a a szervezet lúgos vagy savas állapotához.

van olyan gyümölcs, ami gyomorsavat csinál ugyan, de ettől még a szervezetet lúgosítja.


aki lugosítana egyen sok friss csírát, gyümölcsöt, zöldséget a kertjéből, ne mű poroktól várja a csodát.

ne egyen műkajákat tele adalékanyaggal, margarint, szintetikus művitaminokat stb és akkor minden rendben lesz.

Forrásaim többek között Antal Valéria, Váradi Tibor

2010. febr. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Mivel nekem is drága lenne egy vízszűrő berendezés, ezért én mindig bio boltban veszem a lúgos vizet. Ott előttem szűrik át, 50 ft/l. Én ezt iszom kb fél éve és teljesen helyreállt az anyagcserém. Bár azt hozzátenném, hogy a napi 2 liter folyadék tényleg elengedhetetlen. (Én olyan 3 litert szoktam inni.)

Remélem tudtam segíteni...

2010. jún. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Jaaaa és még annyi, hogy a savas csapvízbe ha csavarsz citromot, attól a víz nem lesz lúgos, maximum egy fokkal jobb, mintha tisztán innád. Az tény, hogy a citrom lúgosító hatású, de akkor lúgos vízbe is rakd!
2010. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!