Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen víztisztítót érné meg...

Tyler913 kérdése:

Milyen víztisztítót érné meg venni otthonra?

Figyelt kérdés
Szeretném valamivel tisztábbá tenni az ivóvizet,de nem áll módomban százezreket kiadni a legprofibb szerkezetekre. Van egy Espring víztisztítóm,de abba csak a szűrőbetét vagy 6O ezer Ft. Valami olcsó,de azért még korrekt minőségű víztisztító kellene. Szerintetek mi az,ami megéri?

2013. szept. 23. 13:37
 1/7 Kései Sirató ***** válasza:
73%

Az ivóvíz teljesen egészséges. A víztisztítókra Magyarországon nincs szükség. Vannak olyan országok, ahol nem iható a csapvíz, ilyen pl. Egyiptom, Tunézia, Marokkó, de Spanyolországban sem.

Akik Magyarországon akarnak víztisztítót eladni, csaló szélhámosok. Kérdezd meg a háziorvosod véleményét erről.

2013. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
jajj istenem, előző...:( szörnyű ilyen hozzá nem értő, naiv emberek írásait olvasni. Minden tájékozott ember tudja hogy a csapvíz tele van klórral, fluorral és hormonális tabletta maradványaival. Kérdező, én ezzel a műszerrel 'szemezek' : AQUAPHOR MODERN 19-20ezer ft. Többlépcsős ioncserélős víztisztító készülék vezetékes ivóvíztisztításhoz. A VIII.kerületi bioboltban lettem rá figyelmes (az ELTE Bölcsész épületével majdnem szemben).
2013. szept. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
amúgy egyébként legszívesebben desztilláló készüléket szereltetnék fel, valószínűleg a későbbiekben meg is lesz.
2013. szept. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Kései Sirató ***** válasza:
ÉPp akkor lenne baj, ha nem lenne tele ezekkel a víz.. igyál csak csapvizet olyan országokban, ahol semmit se tesznek a vízbe, aztán ne csodálkozz , ha bélférgesen jössz haza. Nekem a háziorvosom javasolta, hogy ne vegyek ilyen készüléket, amikor a véleményét kérdeztem.
2013. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hagyjuk a háziorvosokat. Az enyém figyelmetlensége miatt majdnem elpatkoltam...
2013. szept. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ivoviz minoseggel Mo.-on alapvetoen, nehany keves kivetellel nincs gond. En az ize miatt hasznalok Brita kancsot. Lebego szennyezodeseket, klort egyebeket kiszed. De nem csinal, szerencsere kozel deszt viz tisztasagu vizet.

A parasztvakito revers ozmozis vagy ioncserelt vagy mittomen milyen vackokra csilliokert nem igazan van szukseg. Nekem volt egy RO szurom, beepitve, par honap hasznalat utan ott rohad a csap alatt. Korulmenyes, szar az ize, rendszeres fogyasztasra nem alkalmas akarki akarmit mond!

Maradt a brita kancso, egyszeru jol kezelheto es normalis izu a viz.

2013. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

KLÓR nincs a csapvízben! Bele is gebednétek, ha klórt tartalmazna!

Klórgázzal fertőtlenítik, ettől esetleg tejfehér, mikor kitöltitek pohárba, ez eltűnik egy idő után, mert kimegy a vízből.

Tisztítóra ne költs, hacsak nem saját kútról iszol, de akkor mindeképpen.

2013. szept. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!