Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan, mivel tudnám rendbe...

XStefix kérdése:

Hogyan, mivel tudnám rendbe hozni a gyomorsav-túltengést, gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés

Jelenleg napi 1 Controloc 40-et szedek, de alig vagyok túl a 3. x-en és nem akarnék rendszeres gyógyszerszedővé válni ennyi idősen...

Már rajta vagyok, hogy egészségesebbé tegyem a táplálkozásom, de érdekelne, hátha tud valaki konkrét módszert, szert, ételt stb., ami bevált neki a gyomorsav csökkentésére.

Köszi!



#módszer #gyomorsav-túltengés #gyomorsav csökkentés
2013. okt. 5. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

szódabikarbóna.

Reggelente egy kiskanál vízzel 2 héten kereszetül.

2013. okt. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
Citromkúra. Minden reggel éhgyomorra meginni 1, aztán 2, 3,... citrom levét, majd ugyanígy fokozatosan csökkenteni az adagot. Ha jól tudom, 2 hetes a kúra. A citromlé lúgosít.
2013. okt. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Puliszkas ***** válasza:
Tapasztalatból tudom,hogy mindkét fent említett módszer jó,és eredményes.Ezenkívül még szenzációs gyógyító hatása van a joghurtnak és még jobb a kefírnek.Kúraszerűen naponta igyál minimum 400-500 ml-t.Ne igyál alkoholt,szénsavasakat,és ne egyél semmi olyat ami érzed,hogy marja a gyomrod,olajban sült ételeket,pikáns,csípős,sós dolgokat,chipseket és általában műanyag kajákat.De....szerintem menj el egy laborba és vizsgáltasd ki magad.Nagyon sokan szenvednek évekig gyomorsav-túltengéstől,gyomorhuruttól,amiről aztán kiderül,hogy helycobacter.
2013. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Már voltam gyomor- és nyombél-tükrözésen, enélkül a Controlocot se szedhetném... Szerencsére nincs fekélyem, de elég csufi volt a nyálkahártya. :S Igazából egy nyári rosszulléttel kezdődött a dolog, amiről azóta se tudjuk, hogy mi lehetett. Valószínűleg valami gyulladás volt, de pontosat nem tudunk.

Helico-tenyésztésem még nem volt, mert sajna már szedtem savlekötőt, amikor kiderült, hogy ilyen jellegű gond van odabent. A gasztrós azt mondta, savlekötő mellett már nem lenne teljesen megbízható a tenyésztés eredménye. De mindenképp kérek egyet, ha más nem, akkor székletből.


Köszi a tippeket, kipróbálom!

2013. okt. 6. 12:48
 5/9 Lászl válasza:

Egyszer volt ilyen problémám kb. egy évig. Bár rettenetesen sokat lehet olvasni róla a neten, nem helicobacter pylori okozta (volt teszt).


Akkoriban nagyon sokat ültem gép előtt, keveset mozogtam és keményen kávéztam (napi 5-8 kávé), ez tett be nekem. Miután elkezdtem rendszeresen edzeni és a kávét leszorítottam 3-4-re, hamarosan enyhültek a panaszok és kb. fél év alatt megszűnt a probléma.


Ha nem mozgok rendszeresen és sokat ülök a gép előtt, akkor újra kezdem érezni, hogy nincs rendben a gyomrom. Ezért gondolom, hogy megtaláltam a probléma forrását és ilyenkor azonnal nekiállok edzeni és csökkentem az ülőmunkát.

2013. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Refluxod van v. atmeneti gyomorsav tultengesed?

Ha refluxod van akkor kell egy kis dieta, van nehany gyogyte keverek ami mukodik. Pl. Mecsek gyomortea. A citrom es hasonlo marhasagokat felejtsd el, mert hulyeseg. Egy refluxnal olyan gyomorgorcsot okozhat, hogy a szemed guvvadni fog.

Szodabikarbona es szodabikarbonas asvanyvizek atmenetileg jok, de a gyomornak van egy olyan tulajdonsaga, hogy "visszatermeli" a gyomorsavat az altala kivant szintre, ergo ha csak "semlegesitesz" akkor meg durvbban johet elo kicsit kesobb a gyomorsavterheles.

Dieta, napi tobbszor etkezes, lehetoleg a zsirokat minimalizalni. Erdemes gyogyszert szedni, ppi-t mint a controloc (de van tobbfele, mas jobb lehet) kuraszeruen, mert ha a nyalkahartya felmarodasok visszamennek, konnyebb megtartani az allapotot, dietaval, sporttal, gyogyteakkal.

2013. okt. 28. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Citromkúra. Minden reggel éhgyomorra meginni 1, aztán 2, 3,... citrom levét, majd ugyanígy fokozatosan csökkenteni az adagot. Ha jól tudom, 2 hetes a kúra. A citromlé lúgosít."

Gondolom ezt olvastad valahol?:) NEM LUGOSIT. Ami alapjan allitjak az egy altudomanyos megkozelites.

De gondolom se tulzott gyomorsavad, se refluxod nincs, mert ha ezt valaki kiprobalja felmart refluxos nyalkahartyaval, az kinok kozott fog a gorcsoktol fetrengeni.

2013. okt. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Minden reggel, éhgyomorra, meleg szódabikarbónás víz.

Szerintem meginni is kínszenvedés. :) De a savas hatást csökkenti.

2013. okt. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7.

A testvérem kipróbálta, nagyon sok a sava és terhesen nem akart gyógyszert szedni. Nem hogy nem fetrengett, hanem jót tett neki.

2013. okt. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!