Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szerintetek helyes az edzéster...

Szerintetek helyes az edzéstervem?

Figyelt kérdés

Arrol van szó, hogy az idei iskola év eleje óta játok konditerembe. A következő az edzéstervem, amit magam állitottam valójában össze.


Hétfő: Karok,Felsőtest és has (súlyzós gépek)

Kedd: Ilyenkor van 1,5 óra tornaórám, labdajátékok stb..

Szerda: Cardio (videorol /insanity/ mivel a konditeremben nincs erre lehetőség- nincs futógép és hasonlók)

Csütörtök: Láb és has

Péntek: pihenő

Szombat: cardio

Vasárnap: pihenő


Ezt december közepéig birom folytatni, téliszünetben otthon cardio, mivel koleszos vagyok, viszont ahol élek nincs konditerem.


tavasztól szeretnék még futást is bevezetni.


160 cm és 50 kg vagyok. Szerintetek ez igy jó?

Étkezés-kolesz szerint. MENZA :(


Tippek,ötletek?


2013. nov. 4. 23:25
 1/3 Daemia ***** válasza:

Hízni akarsz vagy fogyni?


Ha hízni, izmot felszedni, akkor a menzai kaja kevés lesz. A kardiót pedig felejtsd el, mert ha magas pulzusszámmal párosul, akkor izomvesztést eredményezhet.


Én úgy csinálnám, hogy heti 3 edzés, pl. hétfő-szerda-péntek. A lényeg hogy edzésnap után mindig pihenőnap következzen, hogy legyen ideje az izmoknak regenerálódni. Edzés után rögtön kajálj, amennyit csak bírsz! Ez nagyon fontos! Edzés után tölti vissza a szervezet az izomsejtek energiaraktárait és ha nincs meg hozzá a megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyag, akkor nem fog fejlődni az izom vagy csak sokkal lassabban. A kajának megfelelő mennyiségű szénhidrátot és fehérjét kell tartalmaznia. Legjobb a rizs csirkemellel. Plusz rengeteg zöldség, gyümölcs, tojás, gomba. Tejes kajákat felejtsd el.


Az egész testépítés témáról bővebben is olvashatsz neten, ha beírod keresőbe a "body builder alapismeretek" szavakat.


Ja és tanácsot mindig csak olyantól fogadj el ebben a témában, aki maga is testépít. Az okoskodó fotelhuszárokat hagyd figyelmen kívül!


Kitartást és sok sikert kívánok!

2013. nov. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Kicsit mind a 2őt szeretném. A felső-belső combomrol fogyni szeretnék még, de egyébként nincs rajtam felesleg :) Köszönöm a válaszod :)
2013. nov. 15. 15:03
 3/3 Daemia ***** válasza:

Először mindig tömegelünk, azaz hízunk, de izomra. Ha már megvan egy bizonyos izomtömeg, akkor lehet a zsírt ledolgozni, azaz szálkásítani. Ilyenkor viszont nagyon oda kell figyelni a kajára (pontosan ki kell mérni a fehérje/szénhidrát mennyiséget).


A kettő nem megy egyszerre, nincs olyan, hogy hasból fogyni akarok, karra meg hízni.


Ezt jól jegyezd meg. Helyi zsírégetés nem létezik! Pl. a felülésektől nem fog eltűnni a zsír a hasról. Maximum az izom fog erősödni, de a zsír ottmarad. A kettő egymástól független, nem lehet egyiket "átalakítani" a másikba.

2013. nov. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!