Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az orvosok hogy tekintenek az...

Az orvosok hogy tekintenek az ápolókra és a nővérkékre? Mint egyenrangú kollégák (nevetséges) vagy mint alárendeltek (így lenne helyes)?

Figyelt kérdés

2013. nov. 3. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
Az agyad a nevetséges. Szerinted egy orvos mit érne az ápolók nélkül egy kórházban? Úgy tekintenek rájuk mint kollégákra, akiknek más a feladatkörük. Az orvosok tisztában vannak vele, hogy nekik nagyobb a felelősségkörük, és éppen ezért ők határozzák meg az ápolóknak bizonyos szegmenség a munkájuknak, de az egészségügy nem a sereg, és az ápolók nem sorkatonák. A kölcsönös tiszteleten kell hogy alapuljon a közös eredményes munka.
2013. nov. 3. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

"A kölcsönös tiszteleten kell hogy alapuljon a közös eredményes munka."

Igen ez ideális esetben így lenne de az én tapasztalatom szerint nem mindig alakul így. Ápoló vagyok, és bizony elég sokszor előfordul, hogy az orvosok semmibe se nézik az ápolókat, nővéreket, segédápolókat. Általában a magasabb beosztásban levő orvosokkal nincs probléma, a magas képesítéshez majdnem mindig értelem is társul.

2013. nov. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Persze ezt a nézetet én is osztom, de amikor már a NŐVÉREK DIRIGÁLNAK ÉS A RECEPCIÓS MONDJA MEG a betegeknek, hogy mit csináljanak, ahelyett hogy az orvos véleményét kikérnék, az már túlzás!!!
2013. nov. 3. 13:09
 4/4 anonim ***** válasza:
60%
Én is kórházban dolgozom, segédápolóként - és állítom, tényleg azok az orvosok tisztelettudóak az ápolónőkkel, akik értelmesebbek, vagy magasabban kvalifikáltak. Van olyan PhD doki, akin látszik, hogy semmibe néz, de szerintem ő is csak kompenzál valamit. :) :) Kérdezzetek, mert most élő egyenesben tudok mesélni.
2015. máj. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!