Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Natúr 90g-os szappan kinek...

Natúr 90g-os szappan kinek mennyi ideig elég, ha mindennapos fürdéshez használja?

Figyelt kérdés

bio, natúr szappanról beszélek (pl Manna)

És a hajmosásra használt szappan?


/szeretném felmérni, mennyire érheti meg ezekre váltani, mert pl egy 100ml-s tusfürdő kb 200ft-ba kerül, egy 90g-os szappan 1400ft és kérdés, melyik mennyi ideig tart ki.../


2014. jan. 7. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy nálam a tusfürdő sokkal gazdaságtalanabb. Egy szappan, hát nem is tudom, cirka 1-másfél hónapig elég szokott lenni, de bármilyen tusfürdő egy hét. Se. Azonban én nem bio izé mizé szappant vennék, amikor egy standard szappan max 3-400 ft. Gondolom a 200 Ft-os tusfürdő se volt bio, bááár 100ml-ért (1 deci) elég durva ár...!
2014. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem, a tusfürdőm egyelőre sima (mérgező...) bolti (ha egy 250ml-s kb 500ft, akkor losztva 100ml abból 200ft-ra jön ki), ezért is szeretnék váltani bio cuccokra, csak olyan nagy a szórás árban, hogy vacillálok, mennyivel lenne ez több kiadás - de ha azt mondjátok, hogy egy szappan tovább tart egy tusfürdőnél, akkor nem járok rosszabbul anyagilag sem :)


Más válaszát is várom!

2014. jan. 7. 18:48
 3/6 A kérdező kommentje:
Shea vaj is érdekelne, az tovább tart-e ki, mint egy sima testápoló???
2014. jan. 7. 18:53
 4/6 A kérdező kommentje:

Próbáltam számolni és elég lehangoló eredményt kaptam :(

Férjem tusfürdője 750ml kb 980ft, leosztva 100ml 130ft-ra jön ki, ezt kb 3 hónapig használja, bár sosem mértük, ezért is nehéz ezt kiszámolni. Ha ezt összevetem a 90g-os 1140 ft-os szappannal, ami állítólag kb 1 hónapig elég csak, akkor 8x annyiba kerül, de harmad annyi ideig elég, ez elég rosszul hangzik... persze tudom, legalább egészséges, na de ennyiért?? Megéri?

2014. jan. 7. 19:13
 5/6 A kérdező kommentje:
bocs, rossz volt a levezetésem, a tusfürdőből 100ml kb 12 napig elég (ha a 750ml 3 hónapig=90napig), szóval a szappan így nézve 2x tovább tart, viszont 8x annyiba kerül - még mindig sokkal drágább, de egy fokkal jobban néz ki :D
2014. jan. 7. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd végig, aztán döntsd el, mi fontos, a párszáz forint vagy az életed, egészséged: [link]

A szappanokban általában nincs SLS.

2014. jan. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!