Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » LugliO extra szűz oliva...

LugliO extra szűz oliva olajat vettem, mitől olyan hülye és csípős az íze?

Figyelt kérdés
A minap vettem egy elég olcsó műanyag flakonos extra szűz oliva olajat, de olyan hülye íze van egy nagyon kicsit mintha keserű lenne és csíp ha magára iszom. Nem igazán tudom milyen kellene legyen az íze, eddig lenolajat használtam (testépítek) de az drága.
2014. máj. 9. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Már írtuk,romlott.
2014. máj. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kopeczky béla válasza:
12%
azé van hülye izé met bohóc olajat vettél lükefalvában a vicckereskedésben:D
2014. máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ignis Subdialis ***** válasza:
A csípős/keserű íz fajtajelleg is lehet, nem csak megromlás sajnos. A legkellemetlenebb ízvilágú talán a maróan csípős és egyidejűleg keserű olívaolaj, ami akár teljesen friss is lehet, ha olyan fajtájú. Az olívára is kellene olyan jelzésrendszer, mint a borra vagy a juharszirupra, vagy legalább egy hasonlóan érzékletes leírás, a szerzők úgy el tudják engedni a fantáziájukat a bornál, hogy bársonyos/gyümölcsös meg markáns, fanyar stb., ugyanezt le lehetne írni az olajoknál is, hiszen annyi féle-fajta olívaolaj van, hasznos lenne tudni, hogy ehetetlen lesz tőle a saláta, vagy annyira lágy ízű, hogy magában fogom vedelni. Amúgy én pl. pont a rossz minőségtől félve vettem már drága olajakat, s sokkal nagyobb arányban volt a drága olajok között csípős/keserű változat! (Talán azt gondolták, hogy ez valami ínyencség...? Csak éppen főzéshez használhatatlan az ízlésünk szerint.) Pl. vettem egyszer egy kicsi kiszerelésű, márkás bio olívaolajat, nem tudtuk felhasználni, úgy mart a csípős-keserű ízével.
2016. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!