Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Csípős hasmenés?

Csípős hasmenés?

Figyelt kérdés

Üdv!

Két napja délután megettem egy nagy csomag sós földimogyorót meg egy pár Jogobella joghurtot. Erre rá még aznap este vagy 10X el kellett mennem a wc-re, ahol fosás tört rám, volt hogy fél órán belül 3X is ki kellett mennem a wc-re. Azt hozzáteszem, hogy ha egymás után 3X kell mennem valami miatt wc-re és fosni szoktam akkor mindig csípi a hátsómat.


A székletben láttam a mogyoródarabkákat, lehet nem szereti a szervezetem az ilyesmit és nem tudja feldolgozni stb. Tegnap csak 2X kellett kimennem wc-re tehát javult az állapotom, de a széklet most is vagy fos vagy egy kicsit összeállóbb valami. Most reggel is fostam és mindig amikor wc-re kell mennem az ürítés közben fáj, de csak az ürítés közben utána nem. Lehet azért van ez mert 2 napja este 10X el kellett mennem wc-re és ez nagyon igénybe vette az izmokat? Már nem fáj annyira mint tegnapelőtt vagy tegnap, lehet hogy ez magától elmúlik majd ha olyan ételeket eszem amik szilárddá alkotják a székletet?



2014. máj. 2. 12:44
 1/7 savanyújóska ***** válasza:
100%
A sósmogyoró lesz, de a tejtermék sem segített rajta túl sokat. Marni a sótól mar, de ha utána normálisan étkezel, 2-3 nap alatt teljesen rendbe jön. (Érdemes lenne kideríteni, nem vagy-e laktózérzékeny is, mert az is okozhat hasmenést.) Az izomfájdalom, meg a hatalmas igénybevételtől van, igen, de majd az is elmúlik.
2014. máj. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ma reggel megettem megint egy Jogobellát és utána kellett fosni. >< Mostantól nem eszek joghurtot, előbb vettem háztartása kekszet azt majszolgatom. :DD
2014. máj. 2. 13:07
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit tudni kell, hogy a tej és a tejtermék, a benne lévő tej miatt kifejezetten fokozza a hasmenést. Szóval ha valakinek megy a hasa, akkor a tej és tejtermék kifejezetten tiltólistás dolog!:)

Amúgy szedj probiotikumot mindig hasmenés idején, illetve diétázz. Ha elmúlt teljesen a hasmenés, akkor is javasolt fokozatosan visszaépíteni napról napra a terhelőbb ételeket, nem egyből mindent úgy enni, ahogy hasmenés előtt, mert akkor újra elkezdődik a hasmenés.

2014. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az első válaszolónak teljesen igaza van,avval egészíteném ki,hogy menyj el egy orvoshoz számolj be az esetről és kérj mogyóró és tej/laktóz /tejcukor/stb allergiateszt mert lehet hogy ez allergiás reakció
2014. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%
Hogy lehet 10x fosni egymást után? 3 után már semmi nincs az emberben ami kijöhetne. Na mindegy. A csípés azért van, mert jól kidörzsölöd a segglyukadat a WC papírral. A cucc amit fosol, az meg alapvetően savas gyomortartalom a vége felé már amikor folyik mint a víz, ezért csípi az kidörzsölt részt. Máskor inkább mossad vízzel szappannal a 3. után.
2014. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt olvastam hogy a hasmenés által a szervezet kijuttatja a méreganyagokat magától. Mivel a mogyorót nem dolgozza fel a szervezetem akárcsak a kukoricát és egyéb magos vackokat arra gyanakszom hogy az én szervezetem úgy reagált rá mintha méreganyagként kezelné a mogyorót.


Lehet hogy meg kellene próbálnom a széntablettát? :O

2014. máj. 2. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:
82%

Hülyéség! Pontosabban nem a te esetedre igaz. Ha valamilyen kajával a szervezeted nem tud mit kezedni, nem tudja megemészteni, akkor simán csak kiszarod és nem fosod. Gondolj a mákra vagy a kukoricára pl. Az emberi gyomor képtelen megemészteni őket így azok szépen ott figyelnek a szarban.

Ne széntablettázzál akkor ha csak össze-vissza zabálsz minden szirszart. Törekedj arra hogy kiegyensúlyozott étrendet tarts, vagyis mindenből egy kicsit, és akkor a cifrafosás is ritkábban fog gyötörni. Ha nagyon rámész a probléma megoldásra, széntablettával meg mittudoménmivel akkor meg átesel a ló túlodalára és jön a székrekedés, na az még szarabb mint a fosás...

2014. máj. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!