Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az izületi folyadék mennyisége...

Az izületi folyadék mennyisége növelhető valahogyan injekciós kezelés nélkül? Van rá valami házi kezelés?

Figyelt kérdés
Mármint ropognak a térdeim, nagyon. Olykor fáj is. Nem tudom pontosan, mi okozhatja, orvosnál nem voltam vele, de esélyesnek tartom, hogy a folyadék nem elegendő. Tehetek vele valamit?
2010. jan. 2. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Házilag nem. A térd elég bonyolult és összetett ízület, mindenképp menj vele orvoshoz. Ha lehet, ők sem műtenek, mert lassú és fájdalmas a felépülés, de ha jól tudom, injekcióval változtatható az ízületi folyadék mennyisége. Leszívni mindenesetre tudnak belőle; talán pótolni is, ha szükséges.


A ropogást viszont nagyobb eséllyel okozza porckorong-kopás. Nekem is ropog, füllel is hallható, és bizony a röntgen szerint az van, porckorongkopásom. Az ízületi folyadék mennyisége normális. Nem tudnak vele mit kezdeni, tornáztatnom kell, hogy a környező izmok minél nagyobb terhelést levegyenek az ízületről, és állagmegóvó gyógyszert szedek (Proenzi3). MIndenesetre első körben menj orvoshoz, az öndiagnózis ritkán szokott beválni.

2010. jan. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen. volt lakótársam egy mozgásszervi központban dolgozott és ők juttatásként kaptak havonta a cég termkei közül. az egyik ilyen volt az izületi folyadék termelődését fokozó kapszula. ha jól emlékszem zöld kagyló kivonatos termék. nem olcsó, de jobb mint a műtét meg a műláb
2010. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

nekem szuletesi hiba volt, a jobb terdemben joforman nem volt izuleti folyadek. injekcio, enyhe mutet. soha nem kelett ujratolteni, de erzekeny a terdem es kell vigyazzak hogy ne essek ra mert utes kozben veszithetek a beinjekciozott folyadekbol.

ha sulyos a helyzet, mindenkepp megeri. menj el orvoshoz mert valoszinubb a porckopas.

2010. jan. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Amúgy ez sebészeti vagy ortopédiai probléma?

Melyik foglalkozik vele?

2010. jan. 2. 18:52
 5/6 anonim ***** válasza:
A reumatológia. Háziorvos tud rá beutalót adni.
2010. jan. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
zöldkagyló kivonatos kapszula! Anyukám krónikus izületi beteg. Nagyon sokat segített neki!
2010. jan. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!