Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mit tegyek? 16 eves vagyok es...

Mit tegyek? 16 eves vagyok es nagyon ritkan van szekletem.

Figyelt kérdés
2014. szept. 14. 07:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sok zöldség és gyümölcs, sok folyadék, rendszeres testmozgás
2014. szept. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta.


ha ez sem hoz eredményt, akkor háziorvos.

2014. szept. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
ja és hagyd el a fehér lisztet, de a teljes kiőrlésű dolgokból se egyél sokat
2014. szept. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Meg én még tudom tanácsolni a kajálásonkénti lenmagolajat. Egy nagyobb kortyot kell innod belőle. Meg persze a sok zöldség.
2014. szept. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nagyon szepen koszonom :)
2014. szept. 14. 08:29
 6/12 macikamacika ***** válasza:
lenmagolaj 1 evőkanállal naponta éhgyomorra.De vigyázat,ez után híg széklet lehetséges egyéni érzékenység szerint.A lenmagolaj egyéb élettani szempontok alapján is kitűnő!
2014. szept. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
A székrekedés komoly betegség jelzője is leshet, például pajzsmirigy alul-működés, autoimmunk betegségek, mióma, PCOS. Szerintem érdemes lenne utánanézned ezeknek a betegségeknek, a többi tünet alapján pedig orvoshoz fordulni, nem feltétlenül a háziorvoshoz, azok általában legyintenek a fiatalok panaszaira.
2014. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Xéni111 válasza:

Kedves Kérdező, röviden összegezném a tenni- és tudnivalókat székrekedés esetén. Abból a feltételezésből kiindulva, hogy nem szervi baj, hanem kevés élelmirost fogyasztása okozza a gondodat, ajánlatos lenne egy kis étrendváltoztatást hozni és meg is tartani hosszú távon.

1) Reggel, azonal ébredés után legalább fél pohár szobahőmérsékletű elkortyolni. 2) Fél óra múlva jöhet a reggeli, ami gyümölcsöt + olajos magvak (tökmag, napraforgó, diófélék)tartalmazzon, ehhez jöhet még ízlésnek megfelelően gabonaféle (kenyér, zabkása, müzli, stb.) 3) Ebédnél sose hiányozzon a zöldségféle, saláta (nyersen). Akár 1 reszelt sárgarépa is megteszi. 4) Vacsora... ahány ember, annyi szokás... 5) 2 étkezés között iszogass vizet, sose evés közben.

A fentiek gyakorlása bőven elég ahhoz, hogy átlagos egészség mellett valakinek napi széklete legyen.

Ha mégis lenne szorulásod, ne csak a lenolajat igyad, hanem magát a lenmagot darált formában (1 evőkanyálnyi) keverd el egy kis folyadékkal és edd meg. Hasonlóképpen étkezési korpát vegyíthetsz joghurtba, szintén segít. Van akinél egy kis langyos mézes víz is máris kergetni kezd :)Ha ennek ellenére nem sikerül, megkérdezheted a dokit. De nem hiszem, hogy szükséged lesz erre.

2014. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Xéni111 válasza:
Előző üzenetem 1) tanácsából kimaradt a "víz" :) Azt kell reggel elkortyolni, nem kávét :)
2014. szept. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xp ali ***** válasza:
Eőször is próbálj rostos kajákat enni. Pl zabkorpa tejben. Reggelire, mikróban megmelegítve nagyon finom és gyorsan kész. A végén tegyél rá mézet. Olyan mint 1 jó tejbegríz, csak ez egészségesebb. Több recept ld. a neten.
2014. szept. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!