Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nekem, ha van, akkor nagyon...

Balika1976 kérdése:

Nekem, ha van, akkor nagyon kemény a székletem, ráadásul elég ritkán tudok dolgot végezni. Mi lehet ennek az oka? És mit tudok ellene tenni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 22. 08:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyél sok rostos kaját és igyál sok folyadékot.
2012. szept. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Reggel langyos tejeskávé, az amit az előző írt, több mozgás, ha nem megy így sem, akkor vegyél NormaFlore-t a gyógyszertárban, abból igyál meg min. két ampullát egy nap, ezzel biztosan helyre jön. A hashajtókat nem javaslom, mert tönkreteszik a bélflórát, és megszokást okoz. Tehát ha nem szeded, még rosszabb lesz mint előtte.
2012. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, elsősorban főzelékféléket, ha szereted, zöldbab, borsó, spenót, kelkáposzta, tök, lencse, és ehetsz természetesen fejtett bab levest, borsólevest, stb, sok zöldséggel. Reggelire ajánlom a zabpehelyből készült kását, ez nagyon egészséges, és természetes módon a sok rost miatt tesz jót neked.A gyümölcsök közül az őszibaracknak van ilyen emésztésre gyakorolt jó hatása.Banánt például ne egyél, sok csokit se, ezek megfogják a székletedet. A sok folyadék persze elengedhetetlen, és a tejtermékek közül joghurt, kefir.
2012. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!