Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Napi mennyi lenmagot lehet...

Napi mennyi lenmagot lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés
Hoszabb ideig lehete fogyasztani,kelle határidőt szabni?És ha diot is eszek mellete tulzásba viszeme az omega 3 zsirsav fogyasztását?

2014. nov. 18. 18:09
 1/10 anonim ***** válasza:

A lenmagban pont sok omega6 van, nem? (Bár olvastam már, hogy ez az omega6 nem annyira jó, mint más omega6... nehéz dolog a táplálkozás).

Az olajos magvakra elég komoly limiteket szoktam olvasni, mondjuk 3 deka naponta. Személy szerint tizenpár dekát eszem (bár ebben most már magliszt is van), sajna nem tudok visszajönni pár évtized múlva, hogy mi lett velem. De vannak, akik többet esznek belőle és évek alatt nem lett bajuk, ez ad némi reményt. Nem is az omega3 érdekel (az volt az a pont, hogy egyrészt beleőrülök abba, hogy MINDENRE figyeljek, ráadásul milyen már az, hogy állítólag tengeri hal vagy alga nélkül buktuk az egészet. szárazföld közepén a helyi cuccokat evő lények rosszul csinálják? nekem ez nonszensz), hanem a fitátok, ezek kissé misztikusan, sok van az olajos magvakban, de áztatással, hőkezeléssel csökken a mennyiségük, épp csak sehol sem láttam, mennyire.

Mivel amennyire tudok, próbálok egészségesen élni, remélhetőleg nem lesz gond, de ha ezen stresszelek, tuti ártok magamnak. De szívesen olvasnék további tapasztalatokat, illetve megalapozott tudományos cikkeket a témában, csak túl szakmai ne legyen.

2014. nov. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

pont ma olvastam, hogy a lenmag, meg pl. a zsurló lebontja a b1 vitamint, és ezért nem szabad hosszú távon/nagy mennyiségben fogyasztani.

az izmokat teszi tönkre, szóval elég veszélyes, de más mellékhatásai is vannak. tehát kis mértékben okés, nem kell túlzásba vinni.

2014. nov. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Napi ketto kávéskanálnyit eszek estére,4 napja hogy eszem.
2014. nov. 18. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem az nem vész, csak igazából (majdnem) mindenből kell szünetet tartani mondjuk egy hónap után.
2014. nov. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én csak olyanokat olvastam, hogy a lenmag jó B1-vitamin forrás... Elég ártatlannak tűnik, persze nem olvastam el mindent. Bő másfél éve eszem naponta egypár dekát, inkább a glutént szeretem szüneteltetni (kvázi nem enni soha), szerintem az hasznosabb.

Ételek fogyasztását nem szoktuk szüneteltetni... Se a zöldségét, se a tojásét, se a többit...

2014. nov. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hm pedig csomó ételnek van mellékhatása. persze inkább angol oldalakon hozzáférhetőek az információk. általában egészséges embernél nem kell annyira figyelni, de semmiképp sem ajánlott x ételre rászállni, és állandóan azt enni. ha viszont van valami betegség, akkor bizonyos ételek ronthatnak a helyzeten. pl. csomó étel elősegíti a golyvaképződést. még wikipédia-oldaluk is van. másik példa, hogy az olajos magvak + hüvelyesek fogyasztása a fitát-tartalmuk miatt nehezíti a vitaminok beépülését. vannak olyan ételek, amik meg vesekövet okozhatnak (pl. kakaó) szóval vannak dolgok, amire figyelni lehet egyébként, mert elég sokminden van egy-egy növényben, egy részük használ, más részük meg árt. de ezek persze hosszú távon jönnek elő, ha valaki többé-kevésbé egyoldalúan táplálkozik.
2014. nov. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, vannak káros ételek. Csak azt mondom, nem szokás szüneteltetni őket, ami persze néha gond.


Ó, nem táplálkozom egyoldalúan, még az olajos magok terén sem, sokfélét használok :)


Viszont hogy mi mit tesz a testben és azt a test mennyire tudja kezelni... Egy élet kevés lenne, hogy kiigazodjak az ilyesmiben, nagyon sokat kutakodtam már, 1-2 dolgot megtanultam, de a legfőbb konklúzióm az, hogy hagyjam az egészet, mielőtt beleőrülök. Megteszem, amit tudok, figyelek a testemre, sokféle zöldséget és magvat eszem, mozgok... Ezek és a jó génjeim majd megteszik a magukét, ennél több nem megy.

Csak öngyilkos hajlamokat fejleszthetek ki, ha minden ételről elolvasom, hogy miért káros. A zöldségek sem maradnak ki a szórásból, de valamit enni kell.

2014. nov. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első (s még egypár) voltam. Azóta rájöttem, összekevertem, a lenmagban az omega3 a több. Bocsánat. A számokkal sosem álltam jól.

Túl sok omega3-ról még nem hallottam (persze attól még lehet ilyen), az omega3:omega6 arány fontosságáról annál többet.

2014. nov. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Cianogénglikozid van benne, ami méreg. Szóval több 100g-ot nem érdemes megenni belőle 25g a maximumnak ajánlott mennyiség. :)
2018. jan. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
napi 50g ehető több nem ajánlott mert enyhe hashajtó hatása van, bármeddig ehető nagyon egészséges
2019. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!