Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Miért kell forralni a különbfé...

Miért kell forralni a különbféle gabonapelyheket?

Figyelt kérdés

Csak azért, hogy az állaga jobb legyen, vagy esetleg valamilyen kórokozó semlegesítése a cél (pl.: fuzárium)?

Ha egyszerűen tejjel feláztatom, akkor is fogyasztható a zab, illetve a tönkölybúzapehely? Vagy inkább ne?


2010. febr. 9. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Eygrészt fertötlenit, másrészt enélkül nehezen emészthetö és tönkremegy töle a gyomrod.
2010. febr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért, kell forralni? Én még sosem tettem, csak ráöntöttem a meleg tejet.
2010. febr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"kórokozó semlegesítése a cél (pl.: fuzárium)"


A fuzárium toxint termel, azt a forró víz nemhogy semlegesíti, hanem még jobban kioldja. A gomba toxinok nem bomlanak ilyen hőmérsékleten.

2010. márc. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Elméletileg nem juthatunk fuzáriumos gabona közelébe sem, mert Mo-n a gabonaféléket koptatásnak teszik ki.

Háztól vásároltnál meg előfordulhat, de ott meg nagyobb esélyed van arra, hogy ismered az eladót, megnézed előtte a gabonaföldet, stb.


A gabonaféléket azért kell hőkezelni, mert a magas keményítőtartalmuk miatt emészthetetlenek az ember számára. Nyeresen fogyasztva a szervezet nem tudja kellően feldolgozni, és csak megterheli a hasnyálmirigyet.

Gabonafélélet, hüvelyeseket, burgonyát és kelkáposztát nem szabad fogyasztani nyeresen emiatt.

Ja, természetesen mindez nem érvényes a csíráztatott formájára, vagy a zsenge gabonára. Egyébként minimum 15 perc hőkezelés a gabonaféléknél.

2010. márc. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!