Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Ha a cukor nekem nem elsősorba...

Ha a cukor nekem nem elsősorban az édes íz miatt kell, hanem az energia miatt amit kapok tőle, akkor mégis mivel tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta nagyon könnyen leesik a vércukrom. Ilyenkor elsősötérül minden, összesem, elájulok. Igyekszem napi ötször enni, de így is előrordul, hogy muszáj egy csokit megennem, hogy jobban legyek, valamint reggel is, csak cukros teával kávéval tudok magamhoz térni, különben egész nap zombi leszek. Tudom, hogy ez így nagyon egészségtelen, de az édesítószerektől messze nem kapok ilyen energiabevítelt, viszont félek, hogy hosszútávon ez nagy cukormennyiség káros lehet (pl.: candida).

Az a típus vagyok, aki nagyon könnyen fogy, sajnos teljesen le is tudok soványodni egy stresszesebb időszakban.



2015. febr. 12. 11:40
 1/6 Nadaiagi válasza:
Méz, barna cukor. De azt mondjak h a fahéj stabilizálja a vércukor szintet. Tegyél a kavedba minden nap.
2015. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha reggel fontos egy kávé az még nem gond, akár mézzel, ahogy írták. Utána viszont egyél lassú felszívódású szénhidrátokat, akkor nem esik le olyan könnyen a vércukrod. Teljes kiőrlésű tészta és kenyér. Zabpehely, olajos magvak, hüvelyesek. Köretnek pedig sok barna rizs. Nehezebben fő mint a fehér, viszont sokkal egészségesebb, mert nem okoz cukor ingadozást, ezért a cukorbetegségre sem hajlamosít.



Van már nyírfacukor, sőt kókuszvirág cukorról is hallottam épp itt gyakorin .. azt hiszem paleosoknál olvastam. Érdemes bioboltban érdeklődni, ott nagyobb a választék ilyenekben.

2015. febr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igazából gyümölcsöket tudnál enni szerintem.

a mesterséges édesítő az 100%-ig mellékvágány, mert abból 0,0000000000% energiát tud felvenni a szervezeted. amit érzel, az csak illúzió.

2015. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én olyan élelmiszert iszom, amiben D-ribóz nevű 5 szénatomos cukor van, ami a szervezet energiájához szükséges úgy tudom.. Ez biztosan neked is jó lenne. (kezeli a stresszt is)
2015. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyors energiahoz juthatsz bananbol, eperbol, szolobol (vagy szolocukorbol).

Ha ilyen labilis a vercukrod miert nem mesz el egy teljes kivizsgalasra?


En lany vagyok, gyorsabban leesik a cukrom mint a paromnak meg akkor is ha egyszerre ebredunk, egyutt kajalunk es ugyanazt esszuk, vagyis nem vagyunk egyformak, de en ezt nem cukor kanalazassal oldom meg, hanem ugy, hogy rendszeresen eszem taplalo kajakat es mindig van nalam (taskaba, kocsiban, cegben, egy kis zacsiban mandula, mogyoro stb.)


Amikor "cukorral" kezdtem a napot, ami ugy nezett ki hogy tej/banan/eper turmix, utana utkozben meloba lecsuszott egy fank vagy vmi peksuti, 11kor mar a falat vakartam ehsegemben.

Aztan raebresztettek hogy milyen buta vagyok es azota feherjevel kezdem a napot. Minel tobb feherje (meg nemi szenhidrat) annal jobb es sokkal lassabban esik le a cukrom es tovabb birom, persze nem varom meg a fel 2ot hogy ehesen osszeessek, hanem eszek egy almat/avokadot/salatat, de nincs az a "jaj leesett a cukrom elajulok" erzes, mint ami akkor mikor cukorral kezdtem a napot. Jah, es anno 3 cukorral ittam a kavet, amirol szerencsere sikerult leallni es mostmar csak tejet rakok bele. Ha a kaveba neked kell a cukor, akkor az nem energia miatt, hanem a cukor edessege miatt, es ezt jobb ha belatod te is!


A kaveban levo koffein eleve felporget. En sport szempontjabol is neha beveszek egy koffein tablettat es nagyon jokat tudok tole gyurni. Vagyis szuksegtelen energia celjabol a kaveba cukrot rakni mert a koffein eleve felporget. (raadasul a kave veszettul savasit :(

2015. febr. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Fehèrjèvel. Tej vagy növènyi alapù teljesen mindegy. A cukor csak rövid idöre ad energiàt ès hizlal. A fehérjék több òràra biztosìtanak neked energiàt. Ennek elönye: Kevesebbet eszel, mert laktatò ès nem hìzlal hanem fogyaszt. Kèrdezz meg egy sportolòt...
2015. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!