Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki alkohol okozta elbutulásbó...

Aki alkohol okozta elbutulásból meggyógyult, az már soha többé nem ihat alkoholt?

Figyelt kérdés
Olyan szinten volt az elbutulás, hogy tárgyak funkcióját is elfelejtette egy családtagom, beleértve azt, hogy ágy és szék. Ráadásul új dolgokat sem tudott megtanulni. Mára már teljesen helyre jött. 3 év alatt helyre jött Hála Istenkének. Én csak módjával iszok. Nagyon ritkán. Merjem e kínálni, vagy nem?

2015. jan. 29. 22:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne kinald!!! Ha fuggo volt es kigyogyult az szep teljesitmeny, de most ne is adj arra eselyt, hogy visszaessen. Ihatni eppen ihat, az o elete es dontese, de biztosan nem ajanlott neki.
2015. jan. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 homo ludensz ***** válasza:
100%
Soha ne igyon! Eszébe se jusson. Ő veszélyeztetett az alkohol szempontjából. Magam is végigmentem ezen és szerencsém volt hogy a családom kitartott mellettem. Még viccből sem szabad kínálgatni mert a nevezzük hajlamnak az belül megvan benne is és bennem is. Én cca.30 éve nem iszom semmilyen alkoholos italt,még alkoholmentes sört sem mert megérzem a komló ízét rajta.
2015. jan. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tímea1225 válasza:
100%
Az alkoholfüggőségből nem lehet kigyógyulni,csak tünet mentessé válni.Nem szabad kinálni,mert az első pohár után jön a többi is.Addiktológián dolgozom,és sajnos nagyon sok családot láttam tönkre menni az alkohol miatt.Az alkohol nem old meg semmien problémát(csak még többet vonz magaután).Ha olyan jellegű problémája van amivel úgy érzi,nem tud megküzdeni,inkább keressen fel egy pszichológust(pszichiátert)aki átsegíti a nehéz időszakon.Ezt csak azért írtam, mert mindig próbálják megmagyarázni,hogy miért isznak.De ha egyszer lesülyedtek,nagyon nehéz vissza mászni,főleg visszanyerni a környezete bizalmát!Kitartás!!
2015. febr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!