Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Vannak itt olyanok akiknek...

Vannak itt olyanok akiknek sikerült paleo életmóddal kigyógyulniuk egy autoimmun betegségből?

Figyelt kérdés

2015. febr. 12. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:
31%

nem ez egy baromság…


érdekes, van aki fogyott vele, de meggyógyulni nem fogsz, max ha olyan ételallergiád van, amit a paleoval nem eszel..


az autoimmunnak ehhez nincs köze


/táplálkozástudományt tanultam, nem csak a hasamraütöttem/

2015. febr. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

előző, az egy dolog, h táplálkozástudományt tanultál, de annyi hülyeséget tanítanak ezalatt a címszó alatt.

pl. diplomás dietetikusok konzerv ételeket ajánlanak, tejtermékeket ajánlanak méregtelenítéshez, két hónapig tartó éhezést ajánlanak napi 9 órát dolgozó embernek, hogy csak az utóbbi pár hónap óriási bromságait említsem, ami a közvetlen baráti körömben történt.

egyáltalán nincs a topon a magyar oktatás ezen a területen.

2015. febr. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
39%
nekem van ismerősöm, aki autoimmun betegséggel küzd 4 éve, és teljesen ráállt a makrobiotikus étrendre, és így jobban van. mindent ő készít magának, tény, hogy nem egyszerű, de ahhoz képest, hogy évekkel ezelőtt néhány hónapot jósoltak neki, a körülményekhez képest jól van..:) én ezt tudnám javasolni neked! ja és vannak pesten illetve egerbe tanfolyamon, ahol mindent megtudhatsz erről az étrendről, illet arról, hogy hogyan kell elkészíteni ezeket az ételeket. sok sikert!
2015. febr. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért szerencsére van olyan természetes, adalék és színezékanyagoktól és tartósítószertől mentes élelmiszer, ami tökéletes az autoimmun betegségre (is) !
2015. febr. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
A paleo nem csodaszer, csak egy logikai úton kikövetkeztetett táplálkozási irányzat, sok igazsággal és sok bukfenccel. Annyi mindenesetre a javára írható, hogy messze jobb a bolti vackoknál.
2015. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
ha elmész egy bioboltba, rengeteg paleo-s ételt találsz, ami tele van tömve adalékanyagokkal, többek között "egészséges" édesítőkkel.
2015. febr. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én a Semmelweis Egyetemen végeztem dietetikusként, nos ott nem tanítanak olyat, h a táplálkozásnak bármi köze lenne az autoimmun folyamatokhoz, pláne olyat nem egy adott étrend betartásával javíthatunk egy autoimmun beteg állapotán, esetleg meggyógyíthatjuk.

Aztán autoimmun pajzsmirigy betegségem lett és nem tetszett az a megoldás, amit a doki mondott, főleg, h rosszabbul ettem tőle...

Más megoldást kerestem és találtam.A gyakorlatban kiderült, h igenis van köze a táplálkozásnak a betegséghez és megfelelő étrenddel meg lehet gyógyulni (a kötözködők kedvéért: maximális tünetmentesség érhető el, mellékhatások nélkül)

Nem a paleo a tuti megoldás, de alapnak jó.Ami fontos: a paleoban (túl)sok omega6-ot fogyaszthatunk, autoimmun szempontból ez kerülendő. 100%-ban kerülendő a glutén és a tejtermékek is.ezek mondjuk megegyeznek a paleoval.

Keress rá, h 'autoimmun protokoll' sok hasznos info van.

Facebook-on csatlakozz olyan csoporthoz, ahol 'autoimmun gyógyulás' jellegű a név és nem főként a paleon lovagolnak.

Hasznos olvasmány még a GAPS diéta (bár elsőre úgy tűnhet, h az más bajra van, erre is tökéletes)

Legfontosabb info: mindenki különböző, NINCS olyan diéta/módszer, ami tutira passzol hozzád, mindig személyre kell szabni!

Én nem szedek gyógyszert, nincs tünetem, laborleleteim tökéletesek és jól érzem magam!

Ha a doki utasításait követem, akkor most egy vödör gyógyszert szednék, nem lenne hajam, 160kg lenném már, stb.

2015. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. febr. 17. 17:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Koszonom a kerdest. Pont ezt szerettem volna megkerdez i!!!
2015. márc. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, én őket ismerem: [link]
2015. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!