Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Nyers (élő) étkezés. Hol kezdjem?

Nyers (élő) étkezés. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Mostanában kezdett el érdekelni a nyers vegán étkezés.

Minden ehhez köthető ötletet szívesen vennék.

Olyanokra gondolok, hogy hol kezdjem?

Hol vásároljak? (később)

Mit olvassak? (weboldal, cikkek, könyvek stb.) Judita Wignall: Nyersből finomat c. könyvével szimpatizálok erősen, de egyelőre gondoltam megkérdezem Ti mit javasoltok, hátha valakinek több tapasztalata van, vagy esetleg olvasott már több könyvet.


Természetesen bármilyen tippet, ötletet szívesen veszek, ami segít megismerni ezt az életmódot.


!!Kérek szépen mindenkit, hogy a "ne étkezz így", "egészségtelen", "hülyeség" és ehhez hasonló kommenteket ne írjatok, ugyanis nem érdekel, nem segít és nem válasz a kérdésre! Köszönöm :) !!



#vegetarianizmus #vegán #nyers vegán #természetes táplálkozás #nyers étkezés #nyers élő étkezés
2015. márc. 9. 15:20
 1/3 anonim válasza:
100%

Szia!



Jelenleg sima vegán étrenden élek, de van tapasztalatom nyersevés téren is.


Első alkalommal, amikor engem is elkezdett érdekelni a téma, akkor a gourmet nyers vegán ételekkel próbálkoztam. Lehet, hogy valakinek ezek bejönnek, nekem csak problémáim adódtak a kipróbálásából. Ennél az étrendnél még engedik az aszalást 42 fok alatt, mert állítólag ez alatt a hőmérséklet alatt az ételekben még nem mennek tönkre az enzimek, élők maradnak. Nos, nálam az aszalt zöldség és gyümölcs aszalt, nem nyers. Mindegy, nem is ez a lényeg. Hanem... Rengeteg maggal és zsiradékkal egészítik ki az ételeiket ezen étrend követői. Ha ezt nem tennék, alig vinnének be kalóriát a szervezetükbe. A kalória java zsírokból származik. Amikor én kipróbáltam ezt az étrendet, akkor nem ettem aszalt dolgokat, viszont minden mást, amit javasoltak, igen. Nem telt el két hét, de már nagyon nem éreztem jól magam. Olyan ekcémás lettem, mint még soha. Erre kaptam olyan tanácsokat, hogy azért száraz a bőröm, mert nem eszem elég zsiradékot. Akkor még rátettem egy lapáttal. A végén a bőrgyógyászaton kötöttem ki, persze ott allergiát mondtak, hogy biztos mosószertől, persze arra nem figyeltek, hogy semmilyen vegyszert nem használunk, de nem gond. A zsiradékok egyes orvosok szerint gyulladásokat okoznak. Nos, ezt már csak saját példámmal alá tudom támasztani, hiszen amint visszaálltam sima vegán étrendre, annak is az alacsony zsírtartalmú változatára, a tüneteim megszűntek. Mondjuk én fehércukrot sem eszem, meg semmilyen édesítőt, csak gyümölccsel édesítek (pl. datolyával). Szóval nyers gourmet étkezést nem ajánlom. Szerintem ennek sincs semmi köze a természetesebb életmódhoz.


Amit később kipróbáltam, az a 80/10/10 étrend. Ez kalóriaszázalékokat jelent, vagyis a bevitt ételnek 80 kalóriaszázalékban kell tartalmaznia szénhidrátot, 10-ben fehérjét és 10-ben zsírokat. Elsőre vadul hangzik, de egyébként a gyümölcsök körülbelül ilyen arányban tartalmazzák ezeket a dolgokat. Graham, a könyv írója javasol még a gyümölcsök mellé zöld leveleket, hogy megfelelő legyen az ásványi anyagok bevitele is. Ezen az éghajlaton biztosan rá is szorul az ember, hiszen eléggé be vagyunk korlátozva gyümölcsök terén. Én azonban nézegettem a Cronometer adatai alapján mindenféle egzotikus gyümölcsöket, amikről itthon még csak nem is hallottam, és ha az ember olyan helyen élne, akkor szerintem még zöld leveleket sem kellene mellé enni, csak ha tényleg megkívánná. Nekem ez az étrend olyan lökést adott, hogy tudom, hogy egyszer szeretnék majd rá visszaállni, és olyan helyen élni, ahol ezt problémamentesen megvalósíthatom. Itthon sajnos ez drága mulatság még akkor is, ha nem bio gyümölcsöket vásárolsz, hiszen napi több kilót el kell belőlük fogyasztani. Ettől az étrendtől nekem csodásan kitisztult a bőröm, leadtam a felesleget, szebb lett a hajam, és reggelente kb. úgy keltem fel, mintha már fent lettem volna egy órája. Üde voltam testileg-lelkileg-szellemileg, soha egy csipa nem volt reggel a szememben, egyszerűen leírhatatlan.


Ha az utóbbi mellett tennéd le a voksodat, akkor ha budapesti vagy, javaslom a Nagybani Piacot, ott fogsz tudni a legolcsóbban bevásárolni.


Hogy a mit olvass kérdésedre is válaszoljak, szerintem olvasd el Graham könyvét: 80/10/10. Neten biztosan meg tudod rendelni. Amúgy fb-on is van egy "811 közösség" nevű csoport, szerintem azzal jársz a legjobban, ha ott érdeklődsz, ott mindenre választ fogsz kapni. :)


Remélem, hogy tudtam neked segíteni! :)

2015. márc. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia, ajánlom neked Lénárt Gitta könyveit es tanfolyamait ahol minden kérdésedre kapsz választ. Szép Napot es sikeres böngészést..
2015. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Menj ki a vadonba és kezdj el vadászni és gyűjtögetni.
2015. márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!