Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen étkészletet lenne...

Milyen étkészletet lenne érdemes vennem, ami nem tartalmaz semmi káros anyagot?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani ilyet? Márka, ár, stb.


Előre is nagyon köszi!



2014. nov. 20. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Kézműves keramikustól vagy fazekastól. Nem olyan sokkal drágább, mint a bolti. És ha olyat találsz, még színt, méretet, egyedi mintát is kérhetsz rá!
2014. nov. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

biztos, hogy ne keramikustól. attól még, hogy kézműves...

az a festék nem egy emberbarát dolog.

én arra jutottam, hogy csak edzett üveg lehet az, ami okés. mert a porcelánról is olvastam dolgokat. mondjuk én attól még porcelánt használok. a mázas dolgoknál biztos, hogy jobb.

2014. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló vagyok.

Én kézműves fazekas vagyok. Az ilyeneket 970 fok felett égetik/sütik ki. Akkor odaolvad minden minta, máz, engób és egyebek. Egy sütőben max 300 fok van. Ólmos és egyéb káros összetevőjű mázakat nem szabad eladni étkezési célra. És abban a kemencében amiben ilyen lett égetve azt sem szabad eladni étkezési célra!

Amit a második mondott, az üveg az is nagyon jó. Bár ki tudja az üveghez is mit adnak hozzá.

2014. nov. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

hát én próbáltam mázas edényben sütni, és mindig volt szaga. sőt, már ha forró levest tettem pl. kézműves edénybe, annak is volt, hogy éreztem a szagát. ha szaga van, akkor pedig kiválik belőle valami.

a mikróban sem olvad meg a műanyag, egy csomó minden mégis kiválik belőle.

2014. nov. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Faragjál fábol saját magadnak:)
2014. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!