Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Újonc a Bio életmódban, mi a...

Újonc a Bio életmódban, mi a ti véleményetek/tapasztalaitok? =)

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Én még nagyon új vagyok ezekbe a bio dolgokba de szeretnèk belevágni és azt szeretném megkérdezni hogy a szódabikarbónás hajmosás kinek hogy vált be? Illetve ha van calami más tuti recept azt is szívesen fogadnám ,nem csak hajápolás témában :) nagyon szépen köszönöm :* 19/L



2015. máj. 23. 23:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Mit ertesz bio eletmodon? Bio etelek vasarlasa? Bio termekek hasznalasa?

En kulfoldon elek, itt "organic"nak hivjak a bio eteleket, de pl. nem csinalnak (vagy nagyon ritkan) bio sampont vagy bio szappant, ugyh a bio eletmodon en elsosorban az etkezest ertem.


A szodabikarbonas hajmosast hasznaltam egy darabig. Kicsit maceras volt, mert beleszorni a szb egy flakonba, vizzel felhigitani, osszerazni, stb. Sose talaltam el a megfelelo mennyiseget, es vagy tul sok szb tettem bele es utana szena erzesu lett a hajam, vagy keveset es par ora mulva ereztem, hogy tiszta zsir. Raadasul ami maradek a flakonba volt, azt masnap nem tudtam elhasznalni mert nagyon hideg lett a viz, ha ontottem ra meleg vizet, akkor meg tul hig lett... sajnos nekem muszaj minden nap hajat mosnom, ugyh nekem ez a maceras dolog nem valt be. De nagyritkan hasznalok almaecetes oblitest, es utana tenyleg tok szep/sima/fenyes lesz a hajam, plusz a fejboromet is egeszsegesebbnek erzem, de pl. nyaron mikor meleg van es elkezdek izzadni, erzem az ecetszagot. Vagy ha esik az eso es megazok, akkor is erezni. Szaritas utan nem erezni az ecetszagot, de amint kezd nedvesedni a haj, ujra lehet erezni, amig le nem mosod.


A furdoszobabol kidobtam minden termeket amiben szemet van. Azt hiszem az 'antalvali' oldalon volt egy cikk, hogy mik azok a vegyszerek, amiket erdemes kerulni (sls, propylen glycol, stb). Ezeket kerulom mint a tuzet.


Etkezes teren pedig szinte csak bio termeket veszunk. Itt nem nehez, mert a bolt ahova jarok csak organic (bio) zoldseget/gyumolcsot arul. De van egy lista egyebkent, hogy mibol erdemes es mibol szuksegtelen biot venni. Pl. az avocadot a kemeny heja miatt nem tamadja semmi ezert nem is permetezik (ugy mint pl. az epret/almat) igy felesleges draga bio avocadot venni, mikor abbol jo a hagyomanyos is. Almabol viszont csak es kizarolag biot erdemes mert a sok vegyszert nehez lemosni rola. A tehenkeket is agyon hormonkezelik a depresszio miatt, es az nemcsak a tejbe, husba, de meg a borjuba is atkerul, ugyh hust, csakis biot veszunk. Sajnos nincs lehetosegunk leugrani a Tiszara es kifogni vmi fincsi halacskat, ugyh a bolti halbol csak az Alaska partjainal (vagy folyoiban) vadon fogott verziot vesszuk, a szinezett, hormonkezelt, agyongyogyszerezett farmon tenyesztett halat elkeruljuk. Meg van meg egy lista, hogy mely halakat kell kerulni, de ezek mind tengeri/oceani halak, nem hiszem, hogy olyan nagyon elterjedtek Magyarorszagon, talan nem kell toluk annyira tartanod, de sajnos nagyon sok halnak higany van a husaban a vizszennyezodesek miatt.

2015. máj. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3 hónapja mosom a derékig érő, dús hajamat szódabikarbónával. És jelentem, bevált, a zsírosodás azonnal megszűnt, az évek óta tartó korpa pedig kb. két hónap múlva.

Egy negatívum: egy picit sprőd a hajam, és egy-két sikertelen házi kence kipróbálása után elfogyott a türelmem, és Alverde sprayt használok rá. (dm-ben kapható natúrkozmetikum)

a sampon receptje: egy egész tojást felversz, két evőkanál citromlével, és egy evőkanál szódabikarbónával, néhány csepp tetszés szerinti illóolajjal elkevered. Egy-két perc múlva hatalmas hab lesz belőle, és a kezeddel gyorsan bedörzsölöd a fejbőrbe, egy perc múlva összeesik a hab. Előtte persze tiszta vízzel megmosod alaposan.

Ja, és fontos: a házi tojássampon felvitele előtt langyos vízzel öblítsd le a hajad, és a sampont is langyossal öblítsd ki, mert meleg víztől kicsapódik a tojásfehérje.

Egyébként pedig antalvali oldalát olvasgasd, ott mindent megtalálsz a témában. :)

2015. jún. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!