Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Az alvás mechanizmusával...

Az alvás mechanizmusával kapcsolatban lenne kérdésem. Az alvás mennyire függ a napszaktól? Úgy értem miért van az hogy annyi ideig alszunk ameddig éjszaka van?

Figyelt kérdés
A nyolc óra alvás csak azért alakult ki mert ennyi ideig tart az éjszaka vagy pedig, mert a szervezetnek ennyi alvásra van szüksége? Ha mondjuk két órából állna az éjszaka akkor is nyolc órát aludnánk? Van olyan, hogy nappal is alszunk, pedig állítólag este termelődik egy olyan hormon ami elaltat minket.Számomra nem világos, hogy mennyire az éjszakától függ az alvás, hiszen vannak állatok amelyek nappal alszanak. Ez pontosan, hogy működik? Az éjszakának mennyire van köze ehhez az egész alváshoz?

2015. szept. 19. 10:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan az éjszakának nem sok köze van az ember alvásigényéhez. De a fénynek, illetve a sötétségnek igen.

Az a vegyület a malatonin, aminek termelődését befolyásolja a fény.

2015. szept. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem köszi szépen!
2015. szept. 20. 16:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Az alvas legalabb olyan fontos mint az etkezes. Ha valakit direkt ebren tartanak, azzal az illetot meg lehet olni.


Amugy guglibacsi alvas es nagyon sok okossagot fogsz talalni.


Az emberi alvasigenynek nincs koze a napszakhoz. Legalabbis mai rohano vilagunkban nincs. Gondolj azokra, akik ejszaka dolgoznak, mikor alszanak? Hat napkozben, amig te iskolaban/munkaban vagy.


Fenti leirta, a melatonin az amelyikre te gondolsz. Olvass utana, nagyon erdekes es nagyon FONTOS hormon, amit a test sotetben termel, de lehet tabletta formajaban potolni is. A teve, a vilagito ebresztoora, barmi mesterseges feny es a melatonin nem termelodik, ezert melegen ajanlott, hogy teljes sotetsegben aludjunk!

2015. szept. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az éjszaka csak nyáron nyolc óra, ilyenkor a téli napforduló táján sokkal több, majdnem 16 óra hosszát van sötét, délután négytől reggel hétig. Az ember a törzsfejlődés során ahhoz szokott hozzá, hogy éjszaka aludjon. Egyéntől függően 6-8-9 óra alvásigénye van egy átlagos felnőttnek. Napoleon szerint egy gyerek és egy nő alvásigénye nagyobb, egy felnőtt férfinak szerinte elég 5-6 óra alvás. Az alvás specialisták szerint az nagyon fontos, hogy a 22-03-ig tartó időszakot mindenképpen alvással töltsük. A hajnalig való ébrenlétet nem olyan pihentető egy napközbeni alvással pótolni.
2015. dec. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"ezert melegen ajanlott, hogy teljes sotetsegben aludjunk"


Ha ez igaz lenne, már rég kipusztult volna az emberiség! Öregapám pásztor volt, egész nyáron kinn aludt a szabadban. Teliholdkor még levelet is írt Öreganyámnak, olyan világos van éjszaka.

2015. dec. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

egész nyáron kinn aludt a szabadban...amikor a pasztorok meg voltak, nem volt kozvilagitas, a hold sem vilagitott egesz ejjel, es amikor a hold nem volt fent, eleg sotet volt hgy a test elkezdjen melatonint termelni


mesterseges fenyrol beszeltem, az utcai lampak, a teve fenye, az ejjeli vilagitos ora fenye, ezekrol beszeltem...


kipusztult volna az emberiség...nem kell dramazni, ertelmezni kell a szoveget

2015. dec. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A melatonint folyamatosan termeli minden sejtünk. Ennek az anyagnak a hajszálerek szűkítésében van szerepe. Ahol a szervezetben, az erekben halmozódik, ott szűkülnek le a hajszálerek, igy kevesebb oxigénnel telített vér áramlik keresztül rajtuk. A fáradtság, álmosság azért van, mert a beszűkült ereken kevesebb oxigént szállít a vér az agy bizonyos területeire. A napfény serkenti a melatonin termelést, ezért leszünk estére fáradtabbak. Éjszaka, mikor alszunk, lassacskán elhordja a vér az erekből a melatonint, megkezdődik az ébredés. Nem tudom ki hogy van vele, de nekem ez így gömbölyű!
2015. dec. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!