Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » A csipkebogyót feltétlen ki...

A csipkebogyót feltétlen ki kell magvazni szárítás előtt?

Figyelt kérdés

2015. okt. 25. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Erősen célszerű. Részben azért, mert a vastag héj miatt nehezen szárad ki és bepenészedhet, megrohadhat. Másrészt meg azért, mert csipbogyó tea vagy hecsedli lekvár készítésnél a szúrós maghéj szőrök irritálják a száj és a garat nyálkahártyáját, köhögtet. Hosszában kell felvágni, eltávolítani a magokat, a bogyó héjét vízben rázogatva kell kimosni a szőröket, a levet elönteni, lecsepegtetni a vizet és megszárítani a bogyó héját. Így teafőzésnél a teljes tea mennyiséget el lehet fogyasztani és a felkavarodó üledékkel nincs gond, a héjat is meg lehet enni gond nélkül.
2015. okt. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. okt. 26. 19:12
 3/4 anonim válasza:
Én mindig szárítás után távolítom el a magokat a szörrel együtt. Én a friss bogyó két végét levágom, majd frissen nagyobb maroknyi adagokat a turmixgépbe rakva egy picit megtöröm és jöhet a szárítás. Mikor teljesen megszáratt akkor megint ugyanennyi beteszek a turmixgépbe megtöröm, de nem porrá hane csak, hogy szétessen és a magok kijöjjenek. Ezután ezt beleöntöm egy spagetti szürős műanyag szitába és szépen elkezdem rázni ekkor kijön a szőr, majd utánna ráöntöm egy 20x20- as drajvit hálóra itt meg kipotyognak a magok. Arra vigyázz ne turmixold apróra a szárított bogyót. Én a teának valót évek óta így csinálom és bevált.
2015. okt. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Norbyy1, nagyon tetszik az őtlet, valószínű, hogy ezt választom én is. Köszi!
2015. okt. 30. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!