Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Feltétlen visszakell menni?...

Feltétlen visszakell menni? Mi lehet az?

Figyelt kérdés
Ma feltették a fogszabaályzom,vagy valami olyasmit. Ketto fogat a felso 4 eseket kikellet huzni es most csak a ketto szenfogon van brikett a 6osokon pedig gyűrű . A szájpadláson pedig egy műanyag karika melyből balra jobbra egy egy femdarab van a gyurukbe menve. Ez mi lehet? Es a jobb 5osnel felfele az iny vele megy egy kis csavart fémdarab. Ott nyomja az ínyt de csak akkor fáj ha hozzáerek. Feltétlen kell vizsgálat neki?

2015. febr. 25. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Na, most akkor elvesztettem a fonalat. Azért mennél vissza, mert nem tudod, hogy mi micsoda a szádban?

A szájpadláson átívelő fém az a szájpadlás tágító (más néven palatinal) ív. A szemfogak hátravontatásához van az ötös fogadon a fém, hogy ne az mozduljon előre, hanem a szemfogak induljanak el hátra.

Az érzékenység pedig teljesen normális fogszabályozás alatt. Kitartást! (amúgy nem brikett, hanem brekett)

2015. febr. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) es azért mennék vissza mert az egyik fém ami a brekettet összeköti a gyűrűvel es megvan felül egy kicsit hajlitva az belevág az inyembe de a bal oldalt nem. Es a jobb oldalt ezert "vágja " kvázi mig a masik oldalt nem. Es meg azt szeretnem megkérdezni,hogy ez Meddig kell viselni mert március 27.van időpont. Akk mar van esély h felteszik a normalis fogszabalyzot? :)
2015. febr. 25. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:

A kezelés menetét csak a fogorvosod tudja megmondani. Nekem is vontatják gumifüzérrel a szemfogaim hátrafelé per pillanat, de fent van minden fogamon a brekett ettől függetlenül, így kicsit értetlenül állok a dolog felett.

Ha nem mozog, nem lötyög semmi (gondolom a brekettekre meg a gyűrűkre), akkor nem kell visszamenned amiatt, mert kényelmetlen. A következő 1 hétben feltehetően szana-szét fogja törni a szád belsejét a sok új dolog ami most bekerült, úgyhogy köss jó barátságot a fogorvosodtól kapott viasszal. Azt nyugodtan nyomkodd oda, ahol érzed, hogy élesebb és irritál. Ha nem kaptál viaszt, akkor DM-ben, gyógyszertárakban beszerezhető. Nagyon nagyon hasznos kis dolog, én szinte WC-re se megyek el nélküle.

2015. febr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A szájpadlás tágító lötyög kicsit. :D de akkor is a két odlalt nem ugyan ugy van :D az egyik oldalt nem vágja a másikon viszont igen es mar.vörös sötét vörös az iny alatta
2015. febr. 25. 19:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha az ínyed vörös, akkor viszont mutasd meg a dokinak mindenképp, valószínű be van gyulladva valamiért. Ezt eddig nem mondtad. Lehet csak valami szájöblögetőt javasol, de jobb, ha látja.
2015. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem fog h*lyenek nézni h egy nap htan ujra lat?
2015. febr. 26. 05:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Kit érdekel, hogy mit gondol? Te vagy a páciens. Én 4 nap után mentem vissza, nekem az egyik gyűrűt engedte el a ragasztó.
2015. febr. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Visszamentem

kivette azt az egesz fémet ami a jobb szemfogam es a jobb 6ost kötötte össze. Benne volt az inybe így vágva kvázi es utana vérzett is. Ugyhogy kivette. Kicserélte. Ez mar nem áll bele. :)

2015. febr. 26. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!