Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mennyi az egészséges NAPI...

Mennyi az egészséges NAPI FEHÉRJE BEVITEL? (testsúlykilogrammonként? )

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a túl sok állati fehérje fogyasztása növeli a vastagbél RÁK rizikóját..Mennyi legyen növényi, mennyi az állati, és pl. mit, mennyit együnk naponta?

2015. dec. 5. 05:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Colin Campbell szerint nem csak a vastagbélrák kockázatát növeli az állati fehérje, hanem mindenféle rák kockázatát, és amellett egy sor egyéb, a jóléti társadalmakban előforduló betegségét is.
2015. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=pcJ9GgccSqw

Tóth Gábor élelmiszeripari mérnök... és a link mellet a hozzá hasonlóak

2015. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valaki azt mondta 50 gr / testsúly-kg a megfelelő napi fehérje bevitel. Ez mekkora darab húsnak sajtnak , túrónak felel meg?
2015. dec. 18. 14:49
 4/5 anonim válasza:
Dehogyis!Egészséges a testsúlyod háromnegyedét grammban,ha viszont intenziven sportolsz akk.a testsúlyodnak a 2x kell ebvinned,én 2 éve kondizom igy felmentem 75 kg-ról 90-re,pedig nem tartottam be ezt annyira,csak próbáltam sokat enni ha volt mit.A babban sok fehérje van,100 g csirkében 24g,egy db. tojásban 6g,disznóhúsban van a legtöbb,de ez a legegészségtelenebb,az állatiból a hal a legegészségesebb,átlagban 30 g tiszta fehérjét tartalmaz.Igazából nem a fehérje,hanem a káros zsírok miatt növelik a rák kialakulásának veszélyét,de mig pl. a halban alig van,addig a disznóhúsban rengeteg ilyen nehéz zsír van amit nehezen bont le a szervezeted.Ja s párizsit NE! egyél!Szinte semmi hús nincs benne,s nagyon káros,legtöbbet krémből állítják elő,s virslit se.Remélem segítettem :)
2015. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

0 gr / testsúlykg nagyon félreértetted: 0,8-1,2 g/ testsúlykg, vagyis egy 50 kg-embernek 40-60g, átlag kb 50, 100 g húsban 20-22 g van, vagyis egy szelet hús bőven sok összesen egy napra. De minden egyébben van, kenyérben, rizsben, salátában, stb tehát ehhez még az is hozzájön. Ezért nincs fehérjehiányuk a teljesen vegetáriánusoknak sem.

A túl sok fehérje sokkal több bajt okoz, mint a túl kevés.

De az összetevőkre is figyelni kell, a hús teljes értékű, vagyis az összes aminósavat tartalmazza. Egy-egy növény nem, ezért kell figyelni, ha valaki nem eszik húst, hogy elég változatosan egyen. De ennél kényelmesebb húst is enni, ezért eszünk.

2015. dec. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!