Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Agyvelőre vagy gerincvelőre...

Agyvelőre vagy gerincvelőre van valami gyógynövény vagy gyógyszer? (pl ami pótolja az agyvelőt mint a csontnál a kalcium)

Figyelt kérdés

2015. dec. 7. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Majd az ORVOS elmondja!
2015. dec. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok amikre nincs elég idő, hogy pótolni lehessen.

Mellesleg kissé bonyolultabb ez annál, semhogy egy növényen múljon, vagy akár gyógyszeren.

2015. dec. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Valamit összekeversz. A kalcium nem a csontvelőt pótolja, hanem a csont szilárd anyagához szükséges meszet adja.
2015. dec. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

mindegy, akkor is az agy is egy szerv és minden szervnek van valami pótlóanyaga

Úgy hallottam az agynak például a dió

2015. dec. 7. 13:55
 5/15 anonim ***** válasza:
Sajnos már rajtad is látszik... meghatározott számú idegsejttel születünk azok elvesztése nem pótolható az agyban.. ez vezet a lassú életkorral előrehaladó elbutuláshoz.... idegsejtek esetében az egymás közti kapcsolatok még a meghatározók,vagyis,hogy miképpen és hányféleképpen kapcsolódnak.. de ha a sejt elpusztul pl gyakori kis agyrázkódások következtében ( lásd fejelő focista) már ez sem számít
2015. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Az idegsejtel csak leépülni tudnak! Nem lehet regenerálni őket, csak lassítani a pusztulásuk helyes életmóddal.
2015. dec. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Gyula1.0 ***** válasza:
Az h új idegsejtek nem keletkeznek az tévhit - meghaladta a tudomány. Már célzott őssejtbevitellel pótoltak elhalt idegsejteket. Másrészt már akkor sem értettem ezt a tévhitet, amikor még a hivatalos álláspont volt, ugyanis az agyrák esetén simán szaporodnak az idegsejtek, úgyhogy képesek osztódásra hasonlóan minden más sejttípushoz.
2015. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Gyula1.0 ***** válasza:

A hivatalos álláspont szerint a hal evése a benne levő sok omega 3 miatt hasznos az agynak - bár ez nem regenerál, de legalább jobban használod azt amid van.

Ja, és szerintem jó volt a kérdés - ne vegyék el a kedved a szarkasztikus válaszok. :)

2015. dec. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Tsorba Kelemen válasza:

Kérdezzél bátran, és igyál kevesebb alkoholt.

Értsd: az agyra jó hatással van, ha használod, de rossz hatással, ha alkoholizálsz.

2015. dec. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 tsabbus válasza:
Nagy tévedés, hogy az idegsejtek nem pótolhatók, sőt szaporíthatók.Az agyvelő és gerincvelő azonban nem csak idegsejtekből áll. (Hogy konkrétan mikből, azt nem tudom.)Ha csak az idegsejtekről van szó, akkor a tanulás - különösen a nyelvtanulás - némi növekedéssel jár, ezt kísérlettel igazolták. Ha jól tudom, akkor a hollandok.
2015. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!