Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Gyuribácsi diólevélteája...

Gyuribácsi diólevélteája komplett fürdésre jó lehet?

Figyelt kérdés
Gyuribácsi, azaz a bükki füvesember diólevél teát nagyon sokmindenre ajánl. Korpás/zsíros haj, hajnövesztés, körömgomba, hideg/izzadós láb stb. Ezt külsőleg. (persze a fogyasztása is rengeteg betegség ellenszere) Szerintetek az úgy jó, ha én minden nap főzök egy jó erős diólevéltaát és azt leszűrve beleöntöm a fürdővizembe? Más testrészemnek nem árthat? Gondolok itt sebekre, nemi szervre és szemre, vagy esetleg a dióhéj is mint tudjuk fog, nem e lesz az ember bőre elszíneződött?
2016. jan. 25. 08:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat! Vén majmozni egy olyan tapasztalt és idős, okos embert, mint Gyuri bácsi, szégyen, és nem rá, hanem rád nézve! Az édesapámnak már mejdnem inzulin kellett. Most nem szed még csak gyógyszereket sem a cukrára, mert a Diabess teát fogyasztja, és évek óta semmi problémája, még az orvos is csak nézett! Nem hülyeség, attól függetlenül, hogy ilyen hitetlenek nem hisznek benne. Minden gyógynövény jó valamire. A nevében is benne van, hogy gyógy. Egyedül egyvalami nem jó semmire, az ilyen GYÖKEREK mint Te!
2016. jan. 25. 09:22
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincsen semmi bajom, nem kell orvos. De megelőzésre nagyon jó lehet, és rosszat biztos nem tennék magammal. Egy betegséget nem gyógyítani kell, hanem megelőzni, erre pedig tökéletesek lehetnek ezek a teák. Gyuri bácsi pedig legalább olyan híres lesz, mint a Béres csepp feltalálója, vagy már olyan is. Ha hiszed, ha nem! És a rákot is lehet kezdetben gyógyítani, ha időben észreveszik, erről közeli tapasztalatom van
2016. jan. 25. 10:20
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

parancsolj, hátha kinyílik a szemed:


[link]


Sajnos a gyógyítás, és a tudomány általában továbbra sem hit, hanem bizonyíték kérdése.

2016. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
39%

A tudományt sokkal inkább vén majmok építették, hogy lenyúlják a pénzedet. Az igazi népi gyógyászatban lehet bízni (hagymaleves, mint antibiotikum)


A kamilla jó. Használj inkább kamillát, gyulladás gátló, stb. Diólevéllel kapcsolatban csak azt hallottam, hogy berohad. Esetleg aloe veráról hallottam még, hogy jó.

2016. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tehát a népi gyógyászatban benne van a hagyma, mint antibiotikum, a kamilla és az aloe vera is jó..... mert ezekről hallottál mondjuk a nagyszüleidtől. Akkor jó a fokhagyma is, mert azt is biztos hallottad. Jó a bodza, az akácfavirág, a csalánlevél, az édeskömény, az ánizs és egyebek, mert ezekről is biztos hallottál. De a te nagyid nem ismert mindent, vagy nem adta tovább neked, attól a többi növény is épp olyan jótékony hatással lehet mint mondjuk a kamilla, csak másra hat. Attól, hogy valami nem olyan közismert, és vannak akik még "tovább viszik a hagyományt" attól még él és létezik, de látom pont ilyenekbe botlottam, akik nem hisznek benne. A diófa levél berohad???? Meg kell szárítani, mint általában minden teát, akkor ugyan mitől rohadna be?
2016. jan. 26. 08:37
 6/15 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy nem a hitedtől függ, hogy valami működik-e. Régen a csecsemőknek pálinkás kenyeret adtak, azt is használod?
2016. jan. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Azt nem használom, sőt a mákgubó teát sem, de attól még azok is működnek...
2016. jan. 26. 19:11
 8/15 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok ezekkel a dolgokkal, hogy nem árt ha van az emberben egyfajta vészharang a gyógyszerekkel és a gyógynövényekkel szemben is.:D Tudni kell mérlegelni a problémáink súlyosságát és az alapján dönteni mire mikor van nagyobb szükségünk. Vannak túlkapások mindkét oldalon.:D Nem igaz, hogy gyógynövényekkel minden betegség gyógyítható de az sem, hogy mindenre gyógyszert kellene szedni. Szerintem mindkettő fontos, csak ugye nehéz meghúzni a határt. Megelőzésre és lábadozási időszakokra mindenképp a gyógynövényeket ajánlanám, tüdőgyulladásra gyógyszert és sajnos néha elkerülhetetlen a műtéti beavatkozás, hogy egy példát is hozzak.:D Nem szerencsés dolog csak egy megoldást elfogadni. Kedves kérdező nyugodtan tehetsz diólevelet a fürdővizedbe semmi bajod nem lesz tőle, de ha nincs semmi bajod teljesen felesleges, ha viszont van akkor ez a mennyiség oda valószínűleg kevés lesz.
2016. jan. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó. Végre egy nem lekezelő válaszoló. :) További szép napot
2016. jan. 27. 09:51
 10/15 A kérdező kommentje:
Egyenlőre én sem írtam, hogy rákos vagyok, nem ez volt a kérdés. Egyetlen komolyabb problémámra (epilepszia) neurológus által felírt gyógyszert szedek évek óta. Én nem vagyok megszállott, csak az egészségesebb életet keresem. Köszönöm a válaszaitokat
2016. jan. 27. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!