Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Gyuribácsi diólevélteája...

Gyuribácsi diólevélteája komplett fürdésre jó lehet?

Figyelt kérdés
Gyuribácsi, azaz a bükki füvesember diólevél teát nagyon sokmindenre ajánl. Korpás/zsíros haj, hajnövesztés, körömgomba, hideg/izzadós láb stb. Ezt külsőleg. (persze a fogyasztása is rengeteg betegség ellenszere) Szerintetek az úgy jó, ha én minden nap főzök egy jó erős diólevéltaát és azt leszűrve beleöntöm a fürdővizembe? Más testrészemnek nem árthat? Gondolok itt sebekre, nemi szervre és szemre, vagy esetleg a dióhéj is mint tudjuk fog, nem e lesz az ember bőre elszíneződött?
2016. jan. 25. 08:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Nem adtam ki pénzt semmire. A növényeket szabadon lehet szedni, szárítani és felhasználni, nem tiltja semmi. Ha csak a pénz miatt aggódsz, miért nem szóltál? Én nem panelban lakom, van a környékemen diófa (is)
2016. jan. 27. 18:37
 12/15 anonim ***** válasza:

Az egynyári üröm gátolja a rákos sejtek osztódását, elöli őket.

Olvass utána, orvosi kísérlet is igazolta.


A fagyöngyből készült kivonat szintén hatásos a rák ellen.


De az igaz, hogy az öreg is mond néha hülységeket.

2016. febr. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Salx Narval ***** válasza:
Kedves utolsó, neked igazad van valóban kimutatták az egynyári üröm rákellenes hatását, sőt a belőle izolált hatóanyaggal most is kísérletek folynak. Viszont a már meglévő rákot ürömteával nem lehet meggyógyítani. Németországban már létezik egy gyógyszer amelyik nagy dózisban tartalmazza az üröm hatóanyagát ezzel van némi esély egyes ráktípusok sikeres kezelésére. Ételkiegészítőként van forgalomban, elképzelhető, hogy hamarosan nálunk is kapható lesz. Tehát, veszélyes dolog lenne elhitetni beteg emberekkel, hogy az ürömtea, vagy a kapszula meggyógyítja a rákot, a koncentrált hatóanyaga viszont hatásos lehet egyes esetekben. Rákkezelés után, lábadozásra, vagy a terjedés megelőzésére viszont a tea is hatásos lehet. Nagyon nem mindegy, hogy miről beszélünk.
2016. febr. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Salx Narval ***** válasza:
Vérszemet kapott az öreg az biztos, méregdrágán árulják a közönséges növényekből álló teakeverékeit. Múltkor ép azt néztem, hogy a cukorbetegeknek készített teakeveréket milyen borsos áron adja, a pár száz Ft-os teákat súlyos ezrekért. Érdemesebb külön-külön megvenni és összekeverni, mert amúgy nem rossz. Ez csak egy példa, bizonyára más termékeivel is hasonló a helyzet. Nem nagyon nézegettem a cuccait csak ez úgy elém került. Igen el tudom képzelni, hogy régebben amíg csak a helybélieknek ajánlgatta szerényebb volt.:D
2016. febr. 18. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Gy kis reveláns válasz: [link]
2016. febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!