Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Forrás vízben babát fürdetni?

K2k2k2 kérdése:

Forrás vízben babát fürdetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisbabánk bőre kivan pattogva. Sokmindenen változtattunk de még mindig nem jöttünk rá mi lehet. Egy ismerős szerint lehet a vezetékes vízben valami amit nem bír pl:klór. Közeli Atkár településen van egy forrás ahol többszáz méteres mélységből tör elő tiszta forrásvíz. Rengetegen hordják inni, főzni. Arra gondoltam kipróbáljuk hogy ebben fürdetjük a kicsit persze felforralás után. Lehet valami gond?
2016. jún. 12. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Orvos mit mond? Nem lehet pl. tejallergia? Szerintem előbb az orvos, aztán a kísérlet.
2016. jún. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Bőrgyógyászhoz mindenképpen vigyétek el, ő minden kérdésedre választ fog adni ezzel kapcsolatban.
2016. jún. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A klóros víz tényleg nem jó, fürdésre sem, senkinek. De szerintem nem ezért kiütéses a baba, a kiütéseknek az esetek többségében belső oka van. Nem tudom, hány hónapos, de gondoljátok át, miket eszik (ha csak anyatejet kap, az anya miket eszik), kapott-e mostanában gyógyszert, oltást. Külsőleg javíthat valamennyit, ha a ruháit külön mossátok mosószódával vagy mosódióval, öblítő helyett ecettel, műszálas ruhaneműket kerüljétek, jól szellőző 100% pamut ruhák ajánlottak. Be lehet kenni az érintett bőrfelületet körömvirágolajjal, sheavajjal, de lehet kapni homeopátiás krémet is.

Ha tiszta vizet szeretnétek, be lehet szereltetni víztisztítót, mi is tervezzük. Ha csak sima csapvízben fürdik a baba, legjobb, ha csak rövid ideig fürdetitek, és nem használtok bolti fürdetőket, babatestápolót, babaolajat (tele vannak káros anyagokkal).

2016. jún. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nos, a klóros víztől nem valószínű, hogy lesz baja... inkább valami belső oka van, allergia v ilyesmi. A homeopátiás vackokban ne bízz, semmit nem érnek. A ruhára valóban figyeljetek, az is okozhatja. Illetve, nem tudom, a nikkel érzékenységről hallottatok-e már...
2016. jún. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott a homeós krém neve, amit régebben használtunk: Psorioderm.

Utolsó, nem kell rögtön elítélni azt, ami homeopátiás. Ez nem bogyó, nem cukor és víz van benne, hanem vitaminok, nyomelemek, bőrtápláló anyagok. És nincs benne egy rakás káros vegyi anyag, mint a legtöbb bolti testápolóban, vagy éppen gyógyszertárban is kapható krémben. Ezért jó szívvel ajánlom, bár fenntartom, hogy a legtöbb bőrbetegséget pusztán külső kezeléssel nem lehet gyógyítani.

[link]

2016. jún. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Alapvetően jó lehet a gondolat, mivel a csecsemők bőre elenyészően kicsi százalékban ugyan de allergiás tüneteket mutathat a clorozott vízzel szemben.A rétes próbája az evés szokták mondani, pár napig vagy tiszta esővízben,vagy ioncserélt vízben történő fürdetés után,ha a tünetek csökkennek valószínűsíthető a chlorodermitis.Ezt egyébként a későbbiekben elnőheti.
2016. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!