Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A stressz forrás megszüntetése...

A stressz forrás megszüntetése nélkül is sikerülhet legyőzni ezt az állapotot?

Figyelt kérdés

Stressz, kevés alvás, lelki problémák okozta testi panaszokkal küzdök. Többnyire a hányinger ami kínoz de torok gombóc is kínoz. Szervi bájos nincs mert rakat vizsgálaton túl vagyok már. Az orvosok szerint a stressz miatt van meg hogy az egyik doktor szavaival éljek "Le szívnak a gyerekek" ami igaz is de ugye ez ellen nem tudok tenni. De minden képp szeretnék jobban lenni. Valami ötlet, hogy hogy jöjjek ki ebből a depresszív állapotból? Kicsit megrekedt az életem mint társasági szinten mint pedig mozgás téren.

Köszönöm a segítséget. :0


2016. márc. 13. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy jó társaság, akikkel ki tudnál kapcsolódni megoldaná a helyzetet szerintem.
2016. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia. Ugyanígy vagyok mint Te, csak nekem 20 féle tünet jöt ki rajtam az elmúlt 2 hónapban. 2 pici gyerkőcöm van (nem kell ecsetelnem ezt a részét :D ), mellé társul rokon elvesztése. Tàrsasàgom nincs a rokonokon kívül sajnos..lekopott mindenki..pedig szerintem sokat segítene ha lenne..de ez nem olyan egyszerű én tudom. Vannak napok amikor lefektetem a gyerkőcöket és arcal előre kb. beájulok az àgyba.

Jelenleg ha van erőm esténként relaxálok, vígjátékokat nézek.

Jàrok 1 hónapja pszichológishoz..mert úgy érzem most nincs elég önerőm hogy kimàsszak a kakiból. (egyszer màr sikerült).

Mennyi idősek a gyerekeid?


31/Nő

2016. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A nagyobb 4 a kicsi 1 éves lesz a nyár!

Én is járok pszichológushoz de nem érzem hogy segítene.. :/

2016. márc. 13. 15:19
 4/7 anonim ***** válasza:

2. Vàlaszoló vagyok..akkor tényleg nagyon hasonló cipöben járunk. Lànyom pár nap múlva lesz 4 éves, fiam meg 1,5. Sajnos egyenlőre nem a legjobb testvérek..nem is eröltetem..őszintén a hajam kihulik annyira borzalmasak tudnak lenni..amúgy sem könnyű két picivel, de így meg plàne..mellesleg lànyom hiperérzékeny..elég feszültek az idegeim emiatt..segítségünk nincs. Úgyhogy megértelek.

Mióta jársz pszichológushoz?

Te gyerkőceid jól kijönnek egymással?

2016. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A garat alatti gombócérzést egy ritkának titulált nyelőcső rendellenesség okozza. A gasztrookosok nem látják a rést, mert felfelé vastagodó hártya takarja el. Az ide bekerülő ételdarabkák itt bomlanak el, a belőlük származó romlott folyadék kis cseppekben kerül a gyomorba, mérgezve a szervezetet. Ez semmivel nem összefüggő hányingert, rosszulléteket okoz. Az idő haladtával egyre rosszabb közérzetet, és más tűrhetetlen tüneteket is eredményezhet.

Ne hidd el, hogy pszichés eredetű az állapot, mert ebből alakulnak ki a pszichés tünetek is!

Én magamnak úgy oldottam meg, hogy egy kis rezgő masszírozógéppel kimasszírozom a gombócot a torkom alól, és amióta nem rothad ott az étel, azóta közérzetem is javult. Skypen bárkinek bemutatom hogy hogyan csinálom.

2016. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ez egyik napról a másikra alakul ki? Mert nekem így volt.
2016. márc. 14. 12:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Pszichológus akkor tud segíteni, ha kiképzett terapeuta, leginkább a mélylélektani módszerekben (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, stb.)

A stressz forrását megszüntetni ritkán lehet, a rezisztencia viszont kialakítható.

Nézd meg a YouTube-on az

- Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez

- Lelki bajok, megoldások

- Mire jó a hipnózis

című sorozatokat.

2016. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!