Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mire jó a kókuszzsír?

Mire jó a kókuszzsír?

Figyelt kérdés

2016. szept. 8. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában cukrászdákban használják sokszor csokoládé higítására és krémek főzésére. Illetve PSZ massza készítésére
2016. szept. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Ép úgy használható sütéshez, főzéshez mint a zsír vagy az olaj, a margarin is helyettesíthető vele, ill a margarin alapanyaga is lehet. Kozmetikumokban is előszeretettel használják pl szappan, testápoló, tusfürdő,mindenféle krémek, kencék,stb. Kitűnő fémtisztító, faápoló és kenőanyag. Bio dízel üzemanyagot is készítenek belőle, régen olajmécsesekbe tették és ezzel világítottak. A kókuszzsírból nyert zsírsavak rovarriasztó hatással is bírnak. Hát, hirtelen ennyi jutott eszembe.
2016. szept. 9. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én azzal tisztítom a fogaim is, mégpedig fogkefe nélkül.
2016. szept. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tegnap a TV-ben azt mondták, vigyázzunk vele, mert fertőzött lehet. Olyan helyekről hozzák, ahol a higiéniai feltételeket nem ellenőrzik.
2016. szept. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Ez azért aranyos mármint, hogy vigyázzunk vele. Mégis hogyan kellene vigyáznunk, ne vegyük meg vagy ,hogy érthették? Ha fertőzöttet találtak akkor feltételezhetően ellenőrzik, ha mégis forgalomba kerül akkor valószínűleg rosszul végzik a dolgukat. Talán nem csak a polcokról levett termékeket kellene ellenőrizni hanem a hazánkba hozott nyers árut is, főleg ha ismeretlen és megbízhatatlan a feldolgozó. Ennek szerintem alap dolognak kellene lennie minden behozott élelmiszernél. Nem kellene utólag riogatni és beszedni a polcokról a veszélyes élelmiszereket ha már a bevizsgáláskor megbukna. Nem igazán értem miért csinálunk mi mindent fordítva mint kellene, ráadásul dupla költségért és emberek egészségét veszélyeztetve.
2016. szept. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

sokmindenre

a fent felsorol sutes/fozesen tul remek testapolo


amikor nathas vagyos es a sok orrfujastol az orrom korul a bor kiszarad, akkor kokuszzsirral szoktam bekenni


a paromnak az arcan volt ilyen ekcemas seb, ami mindig hamlott es par hetes napi kokuszzsiros kenegetes utan nyomtalanul eltunt a bibi ;)

2016. szept. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!