Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Szokott vki csalánt gyűjteni?...

Szokott vki csalánt gyűjteni? Meddig kell szárítani? Hogy lehet csak a levelét leszedni?

Figyelt kérdés

Kesztyűben szedtem, így nem tudtam csak a levelet leszedni, hanem szárral együtt téptem le a tetejüket.

Egyáltalán jó részét szedtem? A felső, gyengébb levelek kellenek, vagy a nagyobb alsók?

Ha a szárát is szárítom, az gond?


Teának szedtem.

Olvastam, hogy kúra-szerűen kell inni.

6 hétig iszom, aztán ugyanannyi szünet.

De ha nem iszom minden nap, csak mondjuk heti 2-3 alkalommal csinálok 1 litert, akkor is kell szünetet tartani?



2017. ápr. 23. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Igen.


Amíg meg nem szárad.


Mi az, hogy hogy lehet? Hát megfogod a levelét, és leveszed.


Mindegy.


Lehet. Bajod nem lesz, ha nem tartasz.

2017. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom megfogni csak a levelét, mert kesztyűben nem kivitelezhető.


De lehet bajom tőle utánaolvastam kicsit.

Nem viccből írják a szünetet.

2017. ápr. 23. 20:31
 3/15 anonim ***** válasza:

Nos, ha úgyis mindent tudsz, akkor minek kérdezgetsz?

Azt meg még mindig nem értem, hogyan nem lehet kesztyűben leszedni csak a levelét...

2017. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Azóta olvastam.

Nem tudok mindent.

De félrevezető dolgokat nem kéne írni, főleg nem az Egészség témakörben.


Mert nem tudtam leszedni, azért.

Kesztyűben olyan "finom" munkákat nem lehet normálisan.

Mindegy, nem azért írtam ki a kérdést, hogy belémköss.

2017. ápr. 23. 21:00
 5/15 anonim ***** válasza:

Felesleges a csalánt szárítani, hisz most tavasszal bőven van belőle minden hol. Késő őszig lehet a fiatal egy-két napos leveleit gyűjteni. Az idősebb leveleket azért nem célszerű, mert abban már benne van a levegőből származó rengeteg por. Ha ezt teába beleáztatod elveszíti gyógyhatását. Tehát, csak a legfrissebb felső leveleket érdemes gyűjteni, és párosával nőnek, így csak ki kell csípni néhányat a friss űdezőld hajtásvégekből akár a csészébe, és mehet rá a forró víz.

Gyógynövényeket nem érdemes az aszfaltos utakhoz közeli területekről gyűjteni, meg települések közelében sem.

2017. ápr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem félrevezető dolgonak szántam, csak feltételezem, nem fogod évekig ezt inni. Akkor meg semmi bajod nem lesz, ha nem hagysz 6 hét után szünetet. De ha nem hiszed el, amit itt írnak, akkor a kérdés feltevése előtt kellett volna utánaolvasni a témának, nem utána.
2017. ápr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Azért csak folytatod a beszólogatást, gratulálok...


Az értelmes választ adónak köszönöm.


Munkahelyre is vinnék, és nem akarok minden reggel szedni, meg minden nap egy dobozt vagy vmi tárolóedényt bevinni.

Ezért voltam kíváncsi arra, hogy kb mennyi idő alatt szárad meg.

Nem így, hogy "amíg száraz lesz", hanem egy körülbeli idő, pl. 5 nap vagy 20 nap.

2017. ápr. 24. 08:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből, de annyiban jobb lenne, hogy friss hajtásból főzöd, hogy több hatóanyag marad benne. Nem olyan nagy macera bevinni egy üvegben. Ha napos időben szeded, főleg 10-du14 közt még több benne a hatóanyag. Forgalmas helyen, ahol közel járnak autók ott nem szabad leszedni. Azt nem is értem miért nem tudod leszedni csak a levelét, nekem mindig sikerült, de nem lesz bajod a szárától sem. Most ha van friss hajtás az a legjobb tavaszi kúrának. 6 hétnél tovább nem szabad inni napi 2 csészénél többet, utána két hónap szünet és újra lehet.
2017. ápr. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A csalán szárítására nagyon oda kell figyelni. Mert ha nem szárad meg gyorsan, akkor képes megbüdösödni. Szerintem legjobb, ha veszel herbáriában szárított csalánt. Ha nem sikerül megszárítanod, még kárt is csinálhatsz vele magadnak.

Egyébként tűző napon egy fél nap alatt megszárad, de ha befelhősödik az idő, akkor az egész kárba vész.

A szénából is ki szoktuk szórni, mert ha egy szál csalán belekerül a téli szénába, az egészet átjárja a bűz, és a tehén sem eszi meg.

2017. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Pont azt olvastam, h nem napon kell szaritani, hanem arnyekban.
2017. ápr. 24. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!