Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Már nem vagyok gluténérzékeny?!

~GekkóNiki~ kérdése:

Már nem vagyok gluténérzékeny?!

Figyelt kérdés
Több éve diagnosztizálták nálam a gluténérzékenységet. Azóta véletlenül volt, hogy kisebb adag fehérlisztes kaját ettem. Tényleg nem sokat. Akkor fájt is a hasam. Viszont tegnap délben megettem egy egész adag kaját, mert összecseréltem egy családtagoméval. Azóta semmi bajom, a hasam sem fájt, hányingerem sincs. Most akkor nem vagyok érzékeny? Menjek orvoshoz?

2017. máj. 3. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A gi-t SOHA nem fogod kinőni, szóval de, még érzékeny vagy, max. nem reagált azonnal a szervezeted, de a bélbolyhaid attól még megsínylették ezt a véletlent.
2017. máj. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Diagnosztizált gluténérzékenységnél nincs gyógyulás. Attól, hogy nem vagy rosszul, még az antitestek száma nő, és rontja a beleid működését.


Orvoshoz nem kell menned, ha nincs semmi komoly bajod, de a diétát folytatni kell.

2017. máj. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez most nagyon nagy baj? 0-0
2017. máj. 3. 14:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fogod tőle feldobni a papucsokat, ne izgulj :D De fellángolhat a betegséged, vitaminhiányos lehetsz, stb, ha nem tartod a diétád. Most ettől az egy alkalomtól visszafordíthatatlan bajod nem lesz.
2017. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azóta elkezdtem felpuffadni, szóval előjöttek a tünetek.

Zseniális.

2017. máj. 3. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Jobbulást :)
2017. máj. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére (illetve az autoimmun betegségben szenvedők esetében SAJNOS) az immunrendszer nem felejt. Így a gluténérzékenység valóban gyógyíthatatlan betegség.
2017. máj. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!