Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Sampon nélküli hajmosás?

Sampon nélküli hajmosás?

Figyelt kérdés

A fejbőröm elég rossz állapotban van a samponokban lévő káros vegyszerek miatt:száraz,csomókban korpás a fejbőröm,a hajam is nagyon száraz.Nem szeretnék többet sampont használni egyáltalán.Aki nem mos hajat egy ideje leírná légyszíves a tapasztalatait?Hány hónap után fog beindulni az öntisztulási folyamatok?Tapasztalataitok?

(14l)



2017. jún. 10. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj ki rá gyógynövényeket.

"A csalán teája fényessé teszi a hajat. Hajmosás után öblítsék hajukat csalánteával, amit már ne mossanak le. Ha korpás a hajuk, csalángyökérből 2-3 perces főzéssel készíte

tt teával kezeljék hetente többször. A kezelést nem fontos mindig mosás után elvégezni, száraz fejbőrt is bekenhetnek a teákkal. Mindenféle gyulladást kezelhetünk a diólevélből készített gyógyteaöblítéssel, mely még szép vöröses csillogást is ad hajunknak. Ezzel szemben a kamillateás öblítés a világos hajat teszi csillogóbbá."

2017. jún. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyáron beizzad a haj, fejbőr, nem tudom milyen öntisztulás lenne, szerintem inkább kellemetlen.


Nem próbáltad még az Alverde sampont? Nálam bevált, a szenzitív, ez nem tartalmaz szintetikus tartósítószereket, illatanyagot, szinezéket, szilikont és állati eredetű és ásványi olaj alapú összetevőket.

2017. jún. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire nem bírja a bőröd akkor lehet inkább bőrgyógyászhoz kéne menned, mert én így voltam bőrömmel hogy száraz volt és felírtak speciális szappant. Ha nem szeretnél akkor bio boltokban vannak jók, meg gyógynövényesek. Lush termékek is jók egyébként szilárd samponok. Tehát természetes alapanyagúakat próbálj meg beszerezni. Egyébként nem ajánlom hogy egyáltalán ne moss hajat, az nagyon sok idő és az első pár hónapban nagyon látszik és te is meg fogsz őrülni...addig meg nem tart a nyár. Főleg ilyen melegben..nem éri meg
2017. jún. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aki válaszolt,egyébként az elmúlt kb5 évben rengetegszer voltunk bőrgyógyásznál,sok mindent kipróbáltam már,de mindentől csak rosszabb lett a fejbőröm állapota.Mindenképp ki szeretném iktatni a sampont de kicsit félek,hogy nyár végére se fog beállni az öntisztulás..:/
2017. jún. 10. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Allami orvosok nem ernek sokat magant probalnam ki egy alkalom belefer es tenyleg adnak megoldast
2017. jún. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A hajnak és a fejnek jót tesz a csalán sampon vagy csalán teával át öblited a hajad és a fejbőröd...probálkoztál már alma ecettel? A fejbőrödet pedig nemhogy tisztitsa hanem nyugtassa a kamilla és a menta is és jó korpásodás ellen...probáld ki mindent nagyon hatásos házi praktikák...csalán, menta, kamilla. Sok sikert!
2017. jún. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:)
2017. jún. 16. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!