Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Lenne egy olyan kérdésem a...

Kolompár Winnettou kérdése:

Lenne egy olyan kérdésem a vegánokkal kapcsolatban, amit talán még senki nem tett fel: A vegánok megölhetik az állatokat a videó játékokban?

Figyelt kérdés

Vagy, mondjuk, egy farmos játékban, tarthatnak tehenet, tyúkot, stb.

Angry birds? Madarakat használsz ki azért, hogy disznókat ölj.



2017. nov. 16. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem vagyok vegan, de ez hulyeseg. Embereket olunk a videojatekokban, megsincs buntudat...
2017. nov. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%

Mivel nem igaziak, ezért meg. Az előző is jól mondta. Embereket is ugyanúgy halomra ölnek videó játékokban.

Mindazonáltal én múltkor egy évek óta nem használt játékot újratelepítettem. Egy egyszerű stratégiait, de mint kiderült, kötelező állatot tartani a falunak, mert különben meghalnak a lakosok. Meg csak bőrből készült ruhákat lehet ott viselni. Talán hülyén hangzik, de én elég furán kezdtem volna érezni magam, ha én most elkezdek állatokat tenyészteni, pedig mennyire ellene vagyok. Úgyhogy letöröltem. Inkább értelmes dolgokra fordítom az időmet, szóval nem is probléma. :D


Az Angry birds-ben nem ölsz meg disznókat a madarakkal. Csak leütöd őket, vagy hogy mondjam. De ott a "szereplők" emberi tulajdonságokkal vannak felruházva, ezért nem ugyanaz, mint az előző példámban, hogy a faluban szegény fiktív állatokat kötelező lett volna levágni, pedig egy csomóféle növényi élelmet tudtam benne termelni.


Tehát nem arról van szó, hogy nem szabad ilyen játékokkal játszanunk, de nekem személy szerint fura lett volna.

2017. nov. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Teljesen valid kérdés, ha belegondolok a környezetemben élő vegánok milyen degeneráltak tudnak lenni (biztos megkergültek némely tápanyag hiánya miatt).


Utolsó: szerintem amikor kipukkad a disznó, igenis meghal. :)


Az emberöléses dolog sem értelmes válasz. A Wolfensteinnek is az a lényege, hogy mész és lövöldözöl a náci bázison, mégis be volt tiltva egy időben azért mert a kutyát is le kell lőni benne.


Egyébként szerintem ezt embere válogatja, akár vegán, akár nem.

2017. nov. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A fenét hal meg. Nem láttam az Angry bird animációs filmet, de gondolom, hogy ott sem haltak meg a disznók. :D
2017. nov. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól hogy egy gyerekmesében nem a véres-kipukkanós vonalat követik, nem jelenti, hogy nem hal meg.
2017. nov. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 p64 válasza:
elvileg megölheti, de én inkább nem játszanék ilyen játékkal amiben bárkit is meg kell ölni...
2017. nov. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!