Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Milyen bio multivitamint...

Milyen bio multivitamint ajánlanátok, ami olcsó is?

Figyelt kérdés

A szintetikus vitaminokról azt hallottam, hogy csak nagyon minimális mennyiségben hasznosulnak a szervezetben.

Olvastam a búzafű és moringa porról, de a termék leírást elolvasva nem sok vitamin van bennük.

Valamilyen minden az egyben komlex multivitamint szeretnék.

(Egyébként van egy psoriasis nevű tartós betegségem. Gondolom egy jó multivitamin szedése is javít valamennyit az állapotomon.)

21/F



2017. dec. 19. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Tök mindegy hogyan készülnek azok a szerencsétlen vitaminok. Ha a növény állítja elő, az is ugyanaz a vegyület, mint amit mi csinálunk mesterségesen. Az már inkább számít, hogy mit mivel szedsz. Pl. a C-vitamin bioflavonoidokkal jobban hasznosul. De amire még inkább kell figyelni az az, hogy olyan formáját válaszd adott vitaminnak és ásványi anyagnak, ami jól fel tud szívódni. Pl. a magnézium-oxid, mint halottnak a csók, a magnézium-citrát viszont nagyon is jó. D-vitaminból a D3 a jobb, E-vitamiból a minél többféle tokoferolt tartalmazó készítmény. Ha utánaolvasol, ezeket mind megtalálhatod az interneten (is). A minőségi vitaminok pedig nem olcsók.
2017. dec. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%

"Ha a növény állítja elő, az is ugyanaz a vegyület, mint amit mi csinálunk mesterségesen." Ezzel nem értek egyet, a vitaminkészítményekben lévő mesterséges vegyületek nem feltétlenül azonosak a természetes vitaminnal, ld. folsav vs. folát, retinyl-palmitát vs. retinol stb.

És valóban számít az is, mivel együtt kerül a szervezetedbe. Az ételekben lévő ásványi anyagok, nyomelemek és egyebek (pl. zsír) kedvező hatással lehetnek a vitamin hasznosulására, míg egyes anyagok valamelyest gátolhatják a felszívódást (pl. oxalát, fitátok).

Én csak D3 vitamint és magnéziumot szedek, mert ezekből valószínűleg nem tudok eleget bevinni ételekkel.

2017. dec. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Kettes, fuss neki még egyszer annak, amit írtam. A lényege az volt, hogy pl. az L-aszkorbinsavat tök mindegy ki és hogyan állítja elő, ugyanúgy hasznosul. És azt is írtam, hogy utána kell nézni, és a vitaminok jól hasznosuló formáját kell választani. Mert a szervezetünk azt már nem nézi, hogy az most egy gyümölcsből jött-e vagy sem.
2017. dec. 20. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ajánlana valaki konkrétan egy jó multivitamint? Ami nem csak 20-30% -ban hasznosul...
2017. dec. 23. 15:17
 5/11 Ignis Subdialis ***** válasza:
71%

Úgy érted vitamint, amiben vitaminok vannak vagy valami komplex cuccot, amiben ásványi anyagok is? Mert a vitaminok általában jól hasznosulnak, az ásványi anyagok pedig multi készítményekből nem hasznosulnak jól. Szerves-szervetlen különbségtételnek egyedül ásványi anyagok esetében van értelme, mert azokat vegyületekből vesszük fel és általában szerves vegyületekből jobban sikerül, jobb a felszívódásuk, viszont ezzel összefüggésben jóval kevesebb is bennük az adott hatóanyag.

Tehát a vitamin egy önmagában jól meghatározott molekula, amiben már egy kis eltérés is "végzetes", vagyis egy kicsit más molekulának már más tulajdonságai vannak, az már nem vitamin számodra. Ezért értelmetlen bio/szerves/növényi/mesterséges/stb. vitaminról beszélni.

Viszont az ásványi anyag az egy atom, amit így atomos formában nem tudsz beszedni, az mindig egy vagy több másik típusú atommal vegyületet képez.


A jó és olcsó multivitamin egy paradoxon, már kb. a jó multivitamin is az, legalábbis ha szeretnél ásványi anyagokat is benne. Mert vannak ezek a tények, hogy:


- a vitaminok/ásv.a-ok segíthetik/gátolhatják egymás felszívódását

- a szerves vegyületekből általában könnyebben felszívódnak az ásványi anyagok

- a szerves vegyületekben kis arányban fordulnak elő az ásványi anyagok

- a multivitaminban általában 1 tablettában kell mindennek jelen lennie (tehát ha szerves vegyületként van benne az ásv.a., akkor csak nagyon keveset tartalmazhat, ergo szervetlenben teszik bele, h. azért valamennyit ráírhassanak, hogy ez is van benne)


Tehát a legtöbb gyártó azt csinálja, hogy mindent beletol egy tablettába és fütyül rá, hogy azok gátolják egymást vagy épp fel se szívódnak.

Úgyhogy multiból olyat érdemes venni, amiben csak vitaminok vannak és azok is csak mérsékelt mennyiségben, mert sokszor pl. a felhalmozódni képes A-vitamint és a pisit szürreális színekkel megfestő B-vitaminokat irtóra túltolják, miközben a 38-50 mikrogrammos napi szükségletű D3 vitaminból alig van bennük vmi.

Pl. BioCo Multi-immun.

Ásványi anyagot meg külön érdemes pótolni szerves vegyületekből - pl. magnézium: -citrát, -laktát; kalcium: -citrát; vas: - fumarát, -glükonát stb. És a vasat nem szedni együtt más ásványi anyagokkal, mert mindennek akadályozza a felszívódását, meg a Mg és Ca is kölcsönösen akadályozzák egymást stb. Ezeknek utána nézhetsz Te is.

2017. dec. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyersen fogyasztott zöldségek, gyümölcsök. Házilag savanyított káposzta tartósítószerek nélkül.
2017. dec. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem kemény fiz. munka mellett, télen át, úgy, hogy nagyon nem szeretek zöldséget-gyümölcsöt enni (vannak fellángolásaim nyilván, de általában csak foglalja a helyet a rendes fizikustáp elől, meg persze a sört is bünteti), úgy, hogy olcsó komplexet kerestem magnéziumostul stb., teljesen bevált a scitec fajta eurovitamin fedőnevű cucc 2700ért. Napi 4x1 és bírom a kiképzést, hanyagolom rosszabb, elfogy, nem veszek, végem. Veszek, szedem, alakul, aztán újra bespeedezett mókus vagyok döntően hússal telitolva. 120 szem, tehát 30 nap (persze mindig több, mert ki-kimarad pár)
2017. dec. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

étkezz egészségesen, fogyassz sok-sok zöldséget, gyümölcsöt, magvakat, szedj D vitamint. tudom, nem erre voltál kíváncsi a kérdésedben, de nekem az a személyes tapasztalatom, hogy ha egészségesen eszem, reggel egy citromos vízzel indítok és gyógyteákat iszom, akkor nem kell költenem multivitaminokra, max. D vitaminra a téli időszakban.

ha mindenképpen multivitamint szeretnél, akkor szerintem a legjobb az, ha bemész egy bioboltba, és ott kéred az eladók segítségét, majd az interneten is megnézed, mit tanácsoltak.

2017. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A szintetikus vitamin összetétele valóban majdnem ugyanolyan, mint a természetes anyagokban előfordulóké. Majdnem. Hogy ez a minimális különbség mit okoz, egyelőre nem tudjuk, de ezt érdemes elolvasni:

[link]


Természetes multivitamin nincs. Szedhetsz pl. ligetszépe-kapszulát, halolaj-kapszulát, algakapszulát, stb., ezekben sokféle, természetes vitamin van. De olyat, amiben minden megvan, nem találsz. Ha természetes vitaminokhoz szeretnél jutni, akkor csak a kiegyensúlyozott táplálkozás jöhet szóba, amit megsegíthetsz természetes készítményekkel, amiket variálhatsz.

2017. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget.
2018. jan. 2. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!