Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » üdv. Hány %tól egézséges egy...

üdv. Hány %tól egézséges egy üdítőital? (gyümölcstartalom. ) most vettem egy 20%os multivitamint, ezekben érezni már a gyümiket, tegnap pedig vettem egy 52%os eperlé nektárt. Iszonyat jó volt és viszonylag olcsó, hány %tól kimondottan egézséges?

Figyelt kérdés
(nem kérnék olyanokat hogy 100. ) mert tudok róla énis.

2012. máj. 17. 12:40
1 2
 1/16 tetro ***** válasza:
100%
a gyümölcslé alapvetően nem egészséges. szerintem a vitamin tartalma sehol sincs ahhoz képest, mint a nyers gyümölcsnek, ráadásul iszonyat magas a cukortartalma.
2012. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem attól egészséges, hogy hány százaléka a gyümölcs, hanem az a kérdés, hogy a maradék az micsoda.

Lehet 98%-os gyümölcstartalmú, ha a maradék 2% az arzén...


Szóval a lényeg: van-e benne tartósítószer, ízfokozó, stabilizátor, cukor stb.

Ugyanis egy gyümölcslé egészséges, hogyha van benne 20% gyümölcslé, meg mondjuk valami forrásvíz, azt slussz. De marha egészségtelen, ha 40%-a gyümölcslé, ami cukros vízzel van felöntve.

2012. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

most a kezembe van a 20%os.

pl van benne "természetes aroma". ez mit jelent?

édesítőszerek,felinalanin-forrás. ezt sem tudom.

citromsav,vitaminok

2012. máj. 17. 12:55
 4/16 anonim ***** válasza:
Az édesítőszeres semmiképp nem egészséges. Az a baj a 100%-nál kevesebb gyümölcstartalmú levekkel, hogy cukrozzák, különben nem lenne semmmi íze, abból viszont nem túl jó, ha napi több litert megiszol. Egyébként 100%-os és 100%-os között is rengeteg a különbség, gondolok itt pl a hűtőből kapható frissen facsart narancslére és a tetra pack-os narancsokra. A természetes aromát vegyi úton állítják elő a gyümölcsből, a mesterséges aromát szintén vegyileg csak épp nem is hasonlít az eredeti anygara, amit a gyümölcs tartalmaz. A természetes aromát tartalmazó jobb, mint a mesterséges.
2012. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szerintem egyik sem egészséges, főleg nem az, ami "csökkentett energiatartalmú", mert az édesítőszeres ami nem épp természetes(személy szerint utálom az ilyet, mert utána még percekig érzem az édesítőt, szemben a cukorral).

Amúgy ugyanolyan cukros üdítő, mint a kóla vagy a szénsavas narancs. A gyümölcstartalom inkább az ízét befolyásolja.

Ami egészséges: fogsz gyümölcsöket, aztán be a présbe, az 100% csak természetes lé, ez egészséges, az összes többi csak annak akar tűnni, de mondom ugyanolyan cukros vacak, mint a szénsavas üdítők. Bár én szeretem őket, mert finomak:D

2012. máj. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

5: Hát ez az. Finomak. Ez a trükk benne, hála az ügyes vegyészeknek. S mivel ehhez szoktunk hozzá, na meg hogy szűrt, a saját „gyártású” sokaknak nem is fog ízleni.

Nagy kedvencem az a 100%-os gyümölcslé, ami sűrítményből visszahigítással készül. Akkor most 100%, vagy sem? Van egy időtőital márka – nem írom le melyik –, amelynek a gyártóját egy valamiért tisztelek. Meg sem kísérli elhitetni, hogy bármi természetes lenne benne. Szépen felsorolja az össze vegyi úton előállított alkotóelemét. A víz az egyedüli, amit talán a csapból kevertek hozzá.

Egyébként a legegészségesebb a saját termesztésű gyümölcs, úgy ahogyan van. A feldolgozottban a szénhidrát már rövidebb, gyorsan emeli, gyorsan ejti vissza cukrot.

2012. máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
én az ilyen üdítőitalokon nevetem el magam,vannak bizony ilyenek is. "Gyümölcstartalom: 0.01%" ez nem nevetséges kicsit?
2012. máj. 17. 21:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Miért lenne nevetséges?

Üdítőital, nem gyümölcslé.

Úgysem a gyümölcs, hanem a cukor miatt issza mindenki.

Én iszom ásványvizet a gyümölcsöket meg megeszem frissen...

Egészséges is vagyok. :)

2012. máj. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
én is sok ásványvizet iszom,SZENTKIRÁLYI! :)
2012. máj. 18. 13:09
 10/16 anonim ***** válasza:
Én az ásványvízzel úgy vagyok, hogy csak a szénsavasat iszom belőle, ha bubimentesre vágyok akkor ott a csapvíz. Egyetemen az egyik tárgyból csináltunk egy tesztet 7 féle mentesvizet kóstoltattunk persze név nélkül. Pontozni kellett melyik a legfinomabb és a csapvíz nyert. :)
2012. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!