Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Mi a baj a GMO val❓?

Mi a baj a GMO val❓?

Figyelt kérdés

Mivel tobb mint 7,5 milliárdan vagyunk a fold nevu bolygón mi földlakók.Nem engedheti meg magának mindenki a biot.

Eleve lehet h erosebbek es ellenalobbak leszunk a gmo tol.

Vagy megnoveli az atlageletkort.

Semmit sem tudunk rola de azert nayon tudjuk ellenezni.

Rn ugygondolom h ez a kovetkezo lepvsofok az evolucioban.

Szerintem tul sokan vagyunk es jol meg kene tisztogatni a fold lakosagat es csak valogatott emberek elhesenek gmoval vagy annelkul.


2018. júl. 13. 12:53
1 2
 1/14 anonim válasza:
68%
Pont az, hogy semmit nem tudunk róla, senki nem tudja milyen hatása van hosszútávon, meg alapjában véve félnek az emberek a nem természetes élelmiszerektől.Lehet hogy komoly szövődményeket vagy betegséget okoz. De az is lehet amit te mondasz.
2018. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

Pont ez a legtöbb ember baja vele, hogy nem ismerjük a hatásait. Lehet, hogy valóban pozitív hatásai vannak az emberi szervezetre, de lehet hogy épp negatív. Az tény, hogy gazdaságilag nagyon hasznos, illetve valószínűleg egy idő után olcsóbb is lesz, ami a szegény országok számára nagy előnyt jelent. Leginkább csak arra kell(ene) odafigyelni hogy a GMO és nemGMO növények génállománya ne keveredjen egymással.


((Amúgy ez a tisztogatás nagyon náci duma, inkább ne.))

2018. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem náci hanem radikális!

Ha akarjátok elmagyarázom érthetően.

2018. júl. 13. 13:10
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajom nincs a GMO-val, ha nem pl. növényvédő szert építenek be a növényekbe. Az, hogy két növény jó tulajdonságait egyesítik, azzal nekem nincs problémám.
2018. júl. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ami biológiai termesztés az az alap ami nem az mesterséges .GMO kukorica búza területen nincs élet sem más természetes növény sem állat , steril ami életellenes . A szervezet nem bontja le .Lehet ebből milliárd tonna plusz attól még tartalmatlan salak . Az más kérdés hogy milyen egyéb mérgeket adalékot használ az összes ipar mert tömegtermelés van , a másik gond a felelőtlen pazarlásunk többlet eszem iszom nass ...
2018. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem állt szándékomban lenácizni, csak kicsit fura gondolat az, hogy tisztogatni kéne az emberiséget, de ahogy mondtad, valóban inkább radikális. (Nekem már talán kicsit túl radikális.) Szóval nem bántásból írtam.:)

Amúgy most eszembe jutott még valami ezzel kapcsolatban, a 4-es válaszoló válasza miatt. Sok olyan növény van ma már, amik nem úgy találhatóak meg a természetben, ahogyan mi megkapjuk a boltban. Például nagyobb termést hoz, édesebbet, stb. Illetve, csak hogy egy konkrét példát is mondjak: a természetben megtalálható banán tele van magokkal, míg a bolti banánban szinte nincs is mag. Hasonló a helyzet a citrusfélékkel, azokban is alig találhatóak magok, pedig (szerintem) természetes állapotban tele vannak vele. Ez a magnélküliség nem tudom mennyire GMO, de amit a 4-es válaszoló írt, hogy az előnyös tulajdonságú növényeket szaporítjuk, az nem GMO hanem csak tenyésztésnek minősül (ha jól tudom), mert nem változtatjuk meg a növény génjeit csak előnyös tulajdonságokat biztosítunk neki. (Hasonlóan mint pl amikor állatokat tenyésztünk.)

2018. júl. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Mert a genetika nagyon gyerekcipőben jár, nem lehet megmondani, hogy hosszútávon milyen következményei lehetnek az ilyen élelmiszereknek. Új ételallergiák? Növekedni fog az autoimmun megbetegedések száma? Több lesz a rákos? Több lesz az alzheimeres? Több ekcémás lesz? stb.

Ha kiderül a baj, akkor már nem lehet visszacsinálni, az új gének már most a természetben vannak, már a szabadban is sorra találnak több GMO-génes (egyet lehet csak változtatni a növények génjeiben) egyedeket, mert a pollen száll mindenfelé, s a magok is elszóródnak néha, így ezek már szabadon tenyésznek mindenhol.


Minamata-kór jó példa ilyenre. Akkori tudomány szerint az volt a lehető legbiztonságosabb módszer, aztán a természet közbeszólt.

2018. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azzal suncs bajom ha lenácizol tudom hogy nehéz lesz elfogadni amit irok de az az igazság.

Nem teljes és színtíszta mert meg sokat kell gondolkodnom rajta stb.



Az emberek nagyrésze töltelék.Akkár tetszik akkár nem.

A természet ígyis úgyis megoldja amit meg kell de en azzal nem vagyok megelégedve.Jelenleg emberek vagyunk de lehetnénk istenek.Nem kell többet a természet hanem önálló lábra állhatunk akkár egy gyermek a szüleitől különválással.

Mindenképpen le fog zajlani ez a folyamat.

Nos,túl sokan vagyunk ez a jelenlegi legnagyobb problemat a földön.Szerintem csak az okos embereket szabad életben hagyni különben miattuk (buták miatt) mi is meghalunk és elpusztul az emberiség ami kozmikus méretekben jelentéktelen és nem baj.Van az a mindas h lesz ami lesz.Mi emberek kolonbozunk a kornyezetunktol mert tudunk gondolkodni.

Ez valaszt el minket az allatoktol novemyektol es targyaktol.

Individumok vagyunk alapjaraton.Ma már sajnos a tomegkultura kiszorítja az egyéniségeket.

De ez is azert van mert tul sok a selejt ember.

Es ok lesznek így az erosebbek es mindig az erosebb győz én viszont vagyok olyan elszant es remelem sokan masok is akik jót akarnak az eljövendő generációknak.

Amolyan emberiséget megmentő emberkomanak tartom magam. Vagyis ezen az uton jarok.

Tehat ninden embert meg kell vizsgálni hogy alkalmas e az életre ezr olyan módon teheném meg hogy egy amolyan teszt szeruseget iratok miutan evtizedeken keresztul győzködtem mindenkit a világon arról hogy legyenek szabadfondolkodok megtanitani azembereknek h talaljak meg a valodi celjukat.

Mert aki erre keptelen az 6 evesen meg 80 evesen is keptelen.

Imatkozom hogy ne sok ember bukjék el de el fognak.

Nagy aldozatot kell hozni a jólélt érdekében.

Hamarosan itt lesznek a robotok

A gmos etelek

A transzhumanitas akkar mechanikai akkar biologiai.

Szóval a helyes irany egyertelmu de még nem talaltam meg 100 % osan.De bizom magamban amikor eljon az ido arra hogy hatalomra kerulhek addigra keszen all majd a tervem es megmentem a vilagot eroszakkal sajat magatol.

Ez az eggyetlen út.Dajat magatol vkit sak eroszakkal lehet megmentetni.

Ugyhogy az en jelenlegi elkepzelesem az hogy kevés ember fog élni a földön viszont ezek az emberek termékenyebbek lesznek mint valaha ha most az aranykorban élünk akkor ez lesz a platina.

Mindenkinek szarnyrakaphat a gondolkodasa es jobb lesz mint eddig valaha.

Minden felesleges munkat megvsinalnak helyettunk a robotok nekunk csak magunkat kell tokeletesíteni.

Nekunk nem kell dolgozni csak gondolkozni hiszen mi vagyunk az egyetlen ezen a vilagon aki erre kepes vagyis ez a dolgunk.

A tökéletes embert flogjuk létrehozni.Tökéltesek leszünk mindanyian.

Új bolygokat leszunk kepesek meghoditani az emberiség javára miutan tokeltesek leszunk.

Es elhozom az igazi aranykort.

Igaz hogy valoszinuleg 6-7 milliard emeber árán de mit sem érnek ezek az életek.Az univerzum oriási.

Es megis hogyan leszunk tokeletesek?

A jelenlegi agyunkkal képesek leszunk arra hogy egyre hoszabb es hoszabb eletet biztositsunk magunknak.Vegul orokke elhetunk majd mert ha eloregedig egy szervunk egyszeruen lecsereljuk mert beinplantalu k egy uj szivet vagy ilyesmi.De megadom a szabad valasztast arra hogy akkar robot testunk legyen.

Amikor megtalaljuk azt hogy hogywn kell az agyunkban levo emlekeket es mindet atultetni egy agyba vagy egy adatrarolora halhatatlanok és tokeltesek vagyunk.

Az energiank biztositva lesz.

Onnatol kezdve mienk az univerzum.

Kiveve ha van egy nallunk erosebb faj.

Vegetlen mennyisegu adat tarolasara leszunk kepesek...

Minden fajin lesz.

Valaszt kapu k az emberiseget regita foglakoztato kerdesekre mintoeldaul hogy honnan jottunk kik vagyunk hova tsrunk van e isten stb.

Aztan ha minden kerdes meg vlett valszolva lehet h ongyilkosunk leszunk vagy netan istenesdit jatszunk es ujabb eletformakat hozunk letre.Lehet h legyozzuk istent is ha van. :) Najo ez mar tulzas volt.

Valasut kapunk az elet ertelmere.

2018. júl. 13. 14:00
 9/14 A kérdező kommentje:
Olvassatok el az elejetol a vegeig erteklejetek!Lehet hnap mar visznek a sargahazba de elotte szetkurtolom es hatha hívekre találok akik megoldjak helyettem a munkat.
2018. júl. 13. 14:01
 10/14 A kérdező kommentje:
Akkor ezet a gmos témát már be is szoptuk....Terjed mint egy kór vagy betegség.
2018. júl. 13. 14:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!