Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Méregtelenítenék és lúgosítaná...

Méregtelenítenék és lúgosítanák, de nem divatból?!

Figyelt kérdés
Refluxom van sok a savam ,epekővel mostanában operáltak és van túlsúlyom is ! Hogyan kezdjem el a tisztító ,méregtelenítő ,lúgosító kúrát ?
2010. jún. 21. 14:20
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek egyet.Sokáig nem tetszett ez a lúgosítási őrület,de ahogy egyre többet foglalkozom vele,kezdem érteni és látom az igazság alapját.Én vettem indikátort,és mindenkinek bedugtam a szájába,nem is értettem hogy lehet mindenki savas,pedig semmi csoda nincs benne,hisz ugyanazt esszük,ugyanazt a levegőt szívjuk,ugyanúgy mérgelődünk.
2010. jún. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
0%
15:32-es válaszoló:Azt mivel magyarázod,hogy egyre több neves orvos(főleg külföldön)kezd a lúgosítással,mint potenciális-és működő-gyógyítási lehetőséggel foglalkozni?
2010. jún. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Már megint eldurvultak a dolgok:


1. pH-t KIZÁRÓLAG ARTÉRIÁS (még csak nem is vénás!) VÉRBŐL LEHET MÉRNI! Nyálból nem lehet, mert ott a különféle baktériumok cukrokat fermentálnak, melynek sokféle szerves sav lehet a végterméke.


2. A vérben pufferrendszerek vannak (gondolj csak a széndioxid-bikarbonát pufferre; aki pedig még azt sem tudja, hogy mi az, az ne szóljon a témához), a vesében pedig kompenzációs mechanizmusok (proton szekréció, bikarbonát reabszorpció stb.), így a vér pH-t LEHETETLEN MEGVÁLTOZTATNI étkezéssel.


3. Az orvosok igenis tanulnak a sav-bázis egyensúlyról az egyetem. Két szigorlat (élettan és klinikai biokémia) anyagában is szerepel. Sav-bázis háztartás rendezésével az aneszteziológusok foglalkoznak az intenzív osztályon (mert aki "savasodik" vagy "lúgosodik" azt bizony ott kell kezelni).


4. A citrom, zöldség stb. amiket ajánlgatnak azok egészségesek és fogyasztanak is, DE nem ezen az elven működnek.

Például az ecet és citromlé gyakorlatilag színtiszta sav, akkor mégis, hogy a fenébe tudna "lúgosítani"?


5. Én is ismerek olyan házi orvost, aki hasonló témakörben kezdett el termékeket árulni, de hidd el, hogy ő is csak a PÉNZért csinálja, és ő is tudja, hogy nem sok tudományos alapja van a dolognak.


6. Amennyiben mégis vannak bizonyítékaid, akkor a forrást (tudományos cikket!!!, pl. Pubmedről; NEM a Story-ból, Blikk-ből, vitamin.hu-ról és hasonló helyekről) legyél szíves megnevezni.

2010. jún. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:

Ha hirtelen felmegy a gyomorsavad, akkor szódabikarbonát szedj be (ez valóban közömbösíti a savat).


Ha tartósan magas, akkor orvossal kell gyógyszert (pl. protonpumpagátlót) felíratni.

2010. jún. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Akkor most melyik is a legjobb módszer ?

Azt hiszem marad a zöldség -gyümölcs kúra ...

2010. jún. 21. 17:59
 16/30 anonim ***** válasza:

17:18-as válaszoló

Minden tiszteletem.

Mégis,mivel magyarázzuk a lúgos vizet és lúgosító porokat szedő embereken látható változást?Mit kezd a szervezet a lúgos vízzel?Ezek szerint minden lakmuszpapír egy hatalmas kamu?És minden gyógyulás hit-kérdés?(Ha elhiszem,meggyógyulok,ha nem hiszek benne,nem hat rám)

2010. jún. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Ezek szerint Dr.Szalay Viktor orvos,neurológus,természetgyógyász is csak profitot akar?
2010. jún. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
0%
És Otto Wartburg kétszeres Nobel díjas kutató,aki kifejezetten ezt a témát kutatta,hogy jelenthetett ki olyan ostobaságot,hogy ha a nyál pH-ja eléri a 8,5-ös értéket,akkor a szervezetben minden rákos sejt elpusztul,ill.nem tud keletkezni?Ő nem tudta,hogy a pH csak artériás vérből mérhető?
2010. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

1. Otto WarTburg sose kapott Nobel díjat (az ő nevét hozza az összes "lúgosítós" kamu-weblap). Innentől abbahagytam az olvasásukat, mert kapásból dupla hazugsággal "nyitnak".


2. Otto Heinrich Warburg ("t" nélkül) kapott orvosi Nobel díjat 1931-ben. És csak akkor!


3. Ennek ellenére beleolvastam egy ilyen "lúgosítós" oldalba (ebbe: [link] ), és ott a mondatait idézik (amik teljesen helyesek, mert a rákos sejtek valóban hypoxiás környezetben vannak, és ott a pH valóban alacsonyabb, mert ilyenkor megváltozik a metabolizmus; én is biokémiával "foglalkozok"). DE rossz következtetéseket vannak le! Ugyanazt csinálják, mint a Jehovások, akik a Bibliába magyaráznak bele mindenféle hülyeséget.


Amúgy sok dolgot teljesen korrekten idéznek, csak a végkövetkeztetést vonják le hibásan. Vagyis minden helyes volt az oldalon (bár itt-ott kicsit egyszerűsít, de ez betudható annak, hogy laikusoknak szól), kivéve az, hogy az étrenddel és lúgos vízzel lehet "lúgosítani".


Mindezek ellenére még ez a kuruzsló oldal is leírja ezt (gondolom, a későbbi perek elkerülése miatt):

" Ne feledd, a lúgosítás nem „gyógyszer”. "


4. Nem tudom a 8,5-ös nyál pH-t honnan szedted, de ha a vér pH-ja lenne ennyi, akkor nemcsak, hogy az rákos sejtek, hanem az összes sejt elpusztulna!

2010. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Köszönjük az információkat.Az mindenesetre elkeserítő,hogy az ember beleássa magát valamibe,és a fele sem igaz annak,amit számtalan helyen ennek ellenére leírnak.Már csak abban lehet bízni,hogy segített sok emberen:)

És amikor valaki egy idő után folyamatos lúgos értéket mér reggeli vizelettel/nyállal,az mit jelent pontosan?

2010. jún. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!