Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha a nők diétáznak/fogyókúrázn...

Ha a nők diétáznak/fogyókúráznak/méregtelenítenek, de nem sportolnak, akkor izomból, vagy zsírból fogynak?

Figyelt kérdés
Illetve szabad nekik menstruáció idején ilyesmit művelni? Befolyásolja egyáltalán a menstruációt?
2009. ápr. 6. 07:22
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

A menstruációt olyan extrém dolgok befolyásolják, amik már belenyúlnak a hormonrendszerbe. A szervezet nagyon sokáig ki tudja egyenlíteni a dolgot, tehát csak extrém diétázás esetén nem tud már ellensúlyozni.

Ha nem sportolsz, illetve ha sportolsz is, de túl kevés fehérjét eszel, akkor elkezdessz izomból fogyni. De a szervezetnek egyszerűbb zsírt bontani (amíg van) mint fehérjét.

2009. ápr. 6. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem egészen. A szervezetnek sokkal egyszerűbb izomfehérjét bontania mint zsírt, ezért aztán ha nem mozogsz mellé, akkor első körben jelentős izomtömeg-csökkenés lesz az eredmény, de természetesen a zsír is elkezd fogyni. A menstruáció viszont erőteljesebb fogyókúránál megborulhat, ez jó jel, hogy kicsit vissza kell venni a diétából. De természetesen a menstruáció alatt is lehet fogyókúrázni.


A méregtelenítés egy nagy humbug, attól 1 grammot nem fogysz, az úgynevezett "mérgeket" a máj és a vese tökéletesen eltávolítja, nem kell nekik a segítség. Általában azt szoktam mondani a természetgyógyászat csodás megnyilvánulásaira, hogy "ártani biztos nem fog". Na ez csak árthat.

2009. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez elég fura kérdés, nem akarok hülyeséget mondani, de az egyértelmű érzésem szerint hogyha az izmok nem kapnak terhelést, akkor leépülnek, tehát ha nem mozogsz, akkor mindenképpen veszítesz izmot! Mondjuk ez eddig tény..

Megközelítem másképp a dolgot: A zsírszöveteket az aerob edzésforma bontja le, magyarán alacsony intenzitás, kb 130as pulzus körül/alatt, monoton, 50-60perces edzés (gyk. gyaloglás, ellipszis tréner, szobabicikli, stb). Ekkor van ideje az izmoknak arra hogy a zsírszöveteket alakítsák energiává, mert nincs az a hatalmas terhelés, ami mondjuk egy sprintfutás / súlyzós edzés / stb hatására lenne. TEHÁT ha te ilyent nem csinálsz, akkor nem veszítesz zsírt. Magyarán izmot bontasz, mind a két megközelítés ide vezet. Felmerül a kérdés, hogy vajon mért nem sportolsz? :)

2009. ápr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Azért nem sportolok, mert már össze-vissza vagyok kavarodva, és semmit nem csinálok jól. Elmondom, hogy értem: én egy alapjában véve sportos nő vagyok, rengeteget sportoltam mindig is, de volt egy műtétem, ezért egy hónapig nem edzettem. Feljött ez idő alatt 2 kiló, ami nem sok, de elkezdtem ezután még többet edzeni, mint korábban, viszont az étkezési szokásaimon nem változtattam- keveset ehettem (?), ezért még felszaladt plusz 3 kiló egy hét alatt. Ezt el akarom távolítani, de sehogy nem ment. Úgyhogy elkezdtem diétázni, és nem sportolni, hogy előbb a kilók menjenek le, és utána kezdjek megint izmosodni. Már azt sem tudom, hogy mit egyek, mozogjak, ne mozogjak, mert valahogy nem sikerül ez nekem :)
2009. ápr. 7. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!