Kezdőoldal » Egészség » Bio életmód » Hogyan lehet a szervezetből...

Hogyan lehet a szervezetből kiűzni a lerakódott mérgeket? Állítólag a zsírszövetekben elraktározódnak a táplálékkal bejutott mérgek, mint pl. növényvédőszer-maradványok, ólom, különböző vegyszerek maradványai.

Figyelt kérdés

#méregtelenítési-módszerek
2019. febr. 27. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, a májad és a veséd megoldja. A méregtelenítés jó kis marketing duma.
2019. febr. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én is gondoltam már erre. De nekem nincs már epehólyagom, és a májfunkcióm se tökéletes. Rá kellene segíteni...! (?)
2019. febr. 27. 08:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor mindenképp azt ajánlom hogy mielőtt bármilyen interneten talált ötletet kipróbálnal, konzultálj a háziorvossal!


Már csak azért is mert ezek a méregtelenítő divatdiéták abból indulnak ki hogy mindenkinek megvan mindene és mindene rendben működik.

2019. febr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Először is nem ártana lefogyni, ha túlsúlyos vagy. Attól, hogy nincs epehólyagod, még termelsz epét, gondolom, májelégtelenségben sem szenvedsz. Igyál rendes mennyiségű TISZTA vizet, egyél sok vitamindús ételt és minél kevesebb méreganyagot vigyél be a továbbiakban. A máj védelmére szedhetsz máriatövismag-olajat vagy ihatsz májvédő gyógyteakeveréket. Sokat segít neki az is, ha nem fogyasztasz finomított szénhidrátot, gyógyszereket és alkoholt. A mérgek eltávolítását így el tudja végezni a májad és a veséd. Szaunázással pedig állítólag a bőrödön keresztül, az izzadtsággal is tudnak távozni a méreganyagok.
2019. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

Egyszerűen hagyd el az állati élelmiszereket (1kg hús/tej/stb. = 5-10kg növényvédőszeres génmanipulált takarmányszója); egyél minél több HÁZI vagy BIO zöldséget, gyümölcsöt,hüvelyest, olajos magot és gabonát.

Ne egyél finomított cukrot, hanyagold a telített zsírokat, és ne egyél készételeket,csomagolt termékeket, feldolgozott termékeket.

A szervezeted magától ki fog tisztulni az egészséges életmód hatására.

2019. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos, jó ötleteket ( kicsit nehéz megcsinálni.)
2019. febr. 28. 08:35
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Én is javaslom, hogy hagyd el a húst. Én is azt csinaltam már 2 éve, nem eszem semmilyen állati eredetű dolgot éa sokkal jobb a közérzetem :) továbbá hallottam a kovaföld porról is, hogy jó méregtelenítő, de én is azt javaslom, hogy konzultálj előtte egy háziorvossal :)
2019. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha elhagyom a húst, nem lesz B-vitamin HIÁNYOM ?
2019. márc. 10. 06:19
 9/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem, ha a B12re gondolsz az az állati termékekben sincs meg, az állatokat injekciózzák vele vagy a takarmányt dúsítják vele mindig. Ha semmi állatit nem fogyasztasz, kell szedned a vitamint.

A B12-t egy baktériumkultúra termeli, amit a természetből az ember már gyakorlatilag kiirtott a víztisztítás, növényvédőszerezés, permetezés, trágyázás révén.


A többi B vitamin rengeteg növényi forrásból bevihető, itt egy lista:


B1-vitamin-források: Gabonafélék, teljes kiőrlésű liszt, élesztő, bab, borsó, lencse, diófélék, narancs, barna rizs

B2: sötétzöld leveles zöldségek, brokkoli, spenót, avokádó, gombák

B3: teljes kiőrlésű gabona, diófélék

B5: földimogyoró, bab, teljes kiőrlésű gabona, zöldségfélék, paradicsom, burgonya, brokkoli.

B6: teljes kiőrlésű gabona, avokádó, banán, diófélék, pillangósok (pl. lencse, lóbab), mangó, héjában főtt krumpli, mazsola, barna rizs.

B7: mandula, banán, répa, karfiol, uborka, grapefruit, káposzta, rozs, mogyorófélék, paradicsom, édesburgonya

B9: kelbimbó, kelkáposzta, spenót, spárga, lencse, teljes kiőrlésű kenyér, gabonafélék, brokkoli, káposzta, karfiol, csicseriborsó, zöldbab, jégsaláta, fejes saláta, lóbab, bab, zöldborsó, általában a tavaszi zöldek, avokádó.



A sörélesztőpehely ami kiváló ételízesítő komplex B vitamin forrás, sokszor B12-vel is dúsított. Egy-egy kiskanál belőle naponta nagyon egészséges.

2019. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm ezt a sok értékes információt.
2019. márc. 11. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!