Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan zajlik egy vervetel?

Hogyan zajlik egy vervetel?

Figyelt kérdés

Lehet nevetseges de 23 eves vagyok es meg soha nem vettek tolem vert azonban most el kell menjek.

Leirna valaki kerem hogy megy ez lepesrol lepesre? Oda kell idopont? A beutalot megkaptam a haziorvosomtol...


Koszonom a segitseget!


2019. júl. 24. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha nem kaptal idopontot, csak ki kell varni a sorodat. Nem lehet elotte enni (bar attol fugg mit neznek, ha altalanos vervetel akkor ehgyomorral kell menni). Szolitanak, bemesz, elszoritjak a felkarodat, okolbe kell szoritani a kezedet. Lefertotlenitik a hajlatot, beszurjak a tut, ellazithatod az oklodet, es kesz is, megkapod a vattat/gezlapot, amit ra kell nyomni a szuras helyere par percig. Nem muszaj, de erdemes, nem egy ismerosom vaganykodott, hogy o nem foglalkozott vele, masnapra tiszta veralafutas lett a karja.

Ugy roviden ennyi. Ha nem birod a latvanyt, ne nezz oda. En sem nezem soha, van olyan noverke aki beszelget is veled kozben, hogy ne legyel annyira befeszulve, ne figyelj a szurasra.

2019. júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Hát tényleg hihetetlen :D

Nekem a háziorvos egyből időpontot is szokott egyeztetni oda, szóval nem tudom máshol hogyan megy.

Ott le kell adni egy kis ablaknál a beutalót, ott kapsz sorszámot és amikor a tied van bemész. Leülsz, elszorítják a kezed egy pánttal, lefújják fertőtlenítővel aztán megszúrnak. Kb. 2 percet leszel bent ha nem vagy rosszul lévős:D

2019. júl. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Attol fugg, hogy hol lesz a vervetel. Ha SZTKba megy a kerdezo, akkor altalaban nem kell idopont, masnap mehet is.
2019. júl. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom máshol hogy megy, de nálunk kell időpontot kérni SZTK-ba, és 2-3 hetet is kell várni. Én pld. július 9.-én július 25.-ére kaptam.
2019. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugy valoszinu kenyelmesebb is. Nalunk 7kor nyit az SZTK, mar 6kor kigyozik a sor az utcan. Kivarni azt kin szenvedes. :D
2019. júl. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
A vérvétel maga az általában fél perc, de figyeld meg, hogy mindenki legalább 5-öt van bent. Ez azért van, mert addig feltörlik a szétspriccelt vért, meg megitatják az elájult pácienst. A tű általában beletörik, ezért egy fertőtlenítő vattával a könyökhajlatukban jönnek ki.
2019. júl. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!