Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvétel hogy zajlik? Mire...

Vérvétel hogy zajlik? Mire számitsak? A tű beszurása fáj? Hogy lehetne hogy ne fájon a vérvétel?

Figyelt kérdés

2016. nov. 21. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fáj. Nyomást fogsz érezni.
2016. nov. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
De, egy kicsit fáj, de ki lehet bírni.
2016. nov. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem fáj. Egy pillanatig lehet érezni, ahogy beszúrják a tűt. De nem mondanám fájdalomnak, kicsit kellemetlen, de utána már nem lehet érezni.

Vigyél magaddal vizet, valami ennivalót, csokit vagy kis pogit, hogy utána tudjál enni. Én mindig nagyon éhes vagyok és alig várom, hogy ehessek, mert előtte ugye nem lehet :)

2016. nov. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem vészes, én az első 3-nál nagyon féltem, amikor kellett mennem, aztán megtanultam ellazulni és azóta semmi :)

Kellemetlen inkább, feszít és csíp inkább miután beszúrják. Ne nézz oda! Szúrj ki valami piszkot, ablakon nézz ki, bármi. Beszélgess, ha látják hogy izgulós vagy amúgy is fognak! Legyen nálad cukorka, hogy kifelé már megehesd mert a stressz miatt előfordul rosszullét. Maga a vérmennyiség nem okoz ilyen gondot amúgy :) Ha nagyon rosszul vagy előtte akkor szólj és nálunk pl fekve veszik le.

Nekem azt mondták hogy ébredés a vérvétel között lehetőleg kevés idő teljen el, tehát ne 3-4óra és igyak meg 2-3deci tiszta vizet odafelé hogy a véna könnyen található legyen és gyorsan le tudják venni.

2016. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Jól mondja a 3-as! :)

Ha reggel kell vérvételre menni, éhgyomorral menj!

Amúgy egyáltalán nem fáj, nem is feszít, semmi.

Inkább egy erős csípést fogsz érezni, semmi mást :)

Ha rosszul vagy saját véred láttán, azt mondom, ne nézz oda, nehogy elájulj!

2016. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Jaj Istenem ez most komoly??! Fogadjunk férfi vagy!!

Mi.lesz veled egy komolyabb műtétnél esetleg

2016. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%

En ilyenkor a szuloket sem ertem, hogy mi a pi.csaert nem lehet evente elvinni a gyereket vervetelre, ahogy "kell"? Vagy sosem voltal semmilyen komolyabb vizsgalaton? Komolyan nem ertem. Nem foglalkoztak az egeszsegeddel?

Annyi a titok amugy, hogy nem feszited be. Nem faj. Kicsit fura inkabb, de kb 2 mp.

2016. nov. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
Ha nincs jó vénája, be kell feszítenie. Egyébként meg mi az ördögért kéne egy makkegészséges gyereket évente vérvételre hurcolászni?
2016. nov. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Ez mindenkinek más, ugyanis mindenkinek más a fájdalom küszöbe. Van egy barátnőm, aki ha tűt lát már akkor össze esik, én meg vígan megyek vérvételre, sőt meg se érzem :D ez nagyon egyénfüggő. De nyugi ki lehet bírni nem vészes. Gondolj addig valami szépre :D
2016. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!