Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nagymamám elfelejtett elmenni...

Nagymamám elfelejtett elmenni sztk-s időpontra, azt mondták neki,10 ezer ft-ot kell emiatt fizetnie, létezik ilyen?

Figyelt kérdés

2019. júl. 26. 15:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2019. júl. 27. 12:36
 12/17 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan nevetséges. Vajon milyen számlát tudnának adni a büntetésről?
2019. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Ignis Subdialis ***** válasza:
23%
Hát, elég snassz elfelejteni elmenni egy rendelésre manapság, amikor hónapokra kapsz időpontot, annyira kevés az orvos és sok a beteg. Ráadásul nyilván az idő múlásával sok betegség súlyosbodik, akár végzetessé is válhat. Ilyenkor szórakozni azzal, elfelejtettem elmenni, azért eléggé meredek és vastagon mások kárára történő mulasztás. Azért elég vastag bőr kell ahhoz, hogy még valaki ezen hüledezzen... Én irtóra szégyellném magamat inkább, hogy másoktól vettem el a lehetőséget, hiába. Egyébiránt pedig a TB-ben is mindennek szabott ára van, hiába nem fizettetik ki a beteggel. Ha nem fizeted az eü járulékot, akkor felszámolhatják a rögzített árat érte. Úgyhogy elképzelhető, hogy egyszerűen csak a következő vizsgálat hivatalos árát fizettetnék ki a beteggel, ha nem volt neki olyan lényeges megjelenni a saját időpontjában.
2019. júl. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
24%
13-asnak. Sajnos néha van elfelejtés, De ez nincs összefüggésben az azonnali ellátással. Ha valakinek arra van szüksége az kap sos időpontot. Ha nem jelent meg valaki az időponton az nem büntetésköteles. Igen minden vizsgálatnak van ára, de tb-én belül a betegnek ingyenes. Majd adnak a néninek másik időpontot, de az nem lesz soron kívüli. Újra várni kell.
2019. júl. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Ypszilon1980 ***** válasza:

Nincs ilyen szankció és törvény sincs erre. Az más dolog, hogy mástól veszi el az időpontot, de nyugi, mert úgyis vannak pluszban betegek, szóval ez itt mindegy. TB csak a kezelés után fizet, nem előre.

Az viszont igaz, hogy ha új időpontot kér, akkor azt nem fogják díjazni, de emiatt hátrány nem érheti. Na meg mi van ha demens a beteg?

2019. júl. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%

Nincs ilyen törvény!

Én rendszeresen járok orvoshoz különböző betegségeim miatt. Megesik, hogy nem tudok elmenni a kapott időpontra. Ez abból is adódik, hogy 2-3 hónappal későbbre adják. Honnan a fenéből tudjam, milyen elfoglaltságom lesz hónapokkal később, netán, mi akadályoz a megjelenésben?

Ha nem tudok elmenni, az nekem okoz problémát, hiszen a következő időpontot ismét hónapokkal későbbre kapom. :-(


Ha lenne ilyen pénzbüntetés, akkor fordítva is lenne! Pl. ha az orvos nem fogad, akkor ő is fizessen büntetést a betegnek! Ha a betegnek megszabott időben pontosan kell érkeznie, akkor az orvos is abban a megjelölt időpontban hívja be a rendelőbe. Mivel, rendszeresen várakoztatnak, miközben én időben odaérkeztem, fizessen kártérítést, egyfajta kötbért az orvos. Mondjuk a bérminimum órabért, ami 1121 Ft.


Hozzátenném, nemrég diagnosztizáltak nálam daganatokat, elküldtek biopsziára, a vizsgálat eredményével vissza akartam menni a beutaló orvoshoz, de nem fogadott! 2 hónapos várakozással adtak hozzá időpontot! :-( A háziorvosom teljesen kiakadt! Azt mondta, nagyon elege van ebből az egész magyar egészségügyből!

47F

2019. júl. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) 16-os, jobbulást!! :/
2019. júl. 30. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!