Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ez aranyér lehet? Nem tudok...

Ez aranyér lehet? Nem tudok dönteni

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettem, hogy a végbélnyílás tájékán érzek egy kis dudort, nem fáj, nem viszket, üléskor sem zavar meg semmi, és mivel ezelőtt nem nagyon nyúlkáltam oda, nem tudok dönteni, hogy vajon aranyér, vagy alapból is ott van...

A válaszokat köszönöm!



2019. júl. 30. 10:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ameddig nem fáj, nem vérzik, nem okoz kellemetlenséget, addig ne izgulj. Tükörben nézd meg amúgy.

ha aranyér az egyértelmű lesz. Vegyél rá krémet, ha így van és már túl is vagy rajta.

2019. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy néz ki az aranyér? Honnan tudom, hogy az lesz?
2019. júl. 30. 10:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Google biztos dob ki képeket. Egy kiboltosult pukli gyakorlatilag, mint egy pattanás, aminek nincs közepe, hanem homogén.
2019. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Lilás színű?
2019. júl. 30. 11:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Akár lilás is lehet, de kezdetben megegyezhet a környező szövet színével.
2019. júl. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudok dönteni, lehet orvoshoz kéne menni..

Sima háziorvoshoz lehet ezzel menni?

2019. júl. 30. 11:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze, nyugodtan
2019. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. júl. 30. 11:15
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezzel vagy sebészeten foglalkoznak, vagy proktológián, háziorvos nem kompetens ebben.

Az aranyér az egy visszér tulajdonképpen, az erek begyulladásáról van szó, inkább vörös, lilás jellegű, semmiképp nem bőrszínű. Ameddig tüneteket nem okoz, nincs vele mit tenni, orvossal meg kell nézetni, más is lehet.

2019. júl. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!