Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rosszul összeforrt lábujjat,...

Rosszul összeforrt lábujjat, ami miatt deformálódott a lábfej és folyton fáj, lehet tb alapon műtéttel korrigáltatni?

Figyelt kérdés

Kiskoromban a szüleim szűk cipőbe erőltették a lábam, és eltört az egyik lábujjam. Persze nem törődtek velem, rosszul forrt össze.

Már nem velük élek szerencsére, így tudnám intézni, mert egyre nagyobb fájdalmat okoz. Konkrétan olyan érzés van a lábfejemben, mintha ki lenne tekeredve.

Ha elmegyek ortopédiára, akkor vajon tudnak vele vmit kezdeni? Arra gondoltam, hogy ha esetleg eltörnék a lábujjamat, és jól forrna össze, akkor enyhülne a fájdalom, mert így a többi lábujjam fel van feszítve, ahogy bement alájuk ez az egy.


2019. aug. 1. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem máshogyan tört el a lábujjam, ráléptek. Azt mondták a balesetin, hogy nem tudják gipszelni, se fáslizni max. műtéttel összerakni, de az rizikós. Így maradt a fastum gél és a pihentetés, ami után is rosszul forrt össze. Nekem is állandóan fáj, pl. ha új cipőt veszek, amíg hozzá nem szokik, de sokszor némelyik cipőben hozzászokás után is fáj. Vagy hosszú gyalogláskor.

Én szó szerint érzem, hogy nyom egy ideget a törött csont.

Azt javaslom, ha neked ekkora nagy fájdalmat okoz, járj utána az ortopédián, szerintem megcsinálják tb alapon, ez nem plasztikai műtét vagy ilyesmi, hogy fizetni kelljen érte.

2019. aug. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:

Igen, ez orvosolható TB alapon, menj el ortopédiára.

Kérdés az persze, hogy a kockázata mennyi.

2019. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mindenképp utána járok!
2019. aug. 2. 09:22
 4/5 anonim ***** válasza:
Képet tudsz küldeni h mennyire súlyos? Én vigyaznek h mennyire bízol meg a magyar euben, itt ugyanis tényleg csak az veszik komolyan akinek súlyos baja van. Magyarul halapenz fizetése nélkül benne van a pakliban h elrontjak.
2019. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2019. aug. 5. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!