Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi van, ha betegállományból...

Mi van, ha betegállományból nem megyek vissza dolgozni?

Figyelt kérdés

Letelt a betegállományom, az orvos szerint munkaképes vagyok. Én azonban úgy érzem, hogy a munkámat nem tudom ellátni. Valami egézségügyi probléma (anyagcserezavar vagy vmi) lehet, normál időjárás esetén is, de a nyári melegben fokozottan izzadok. A munkám csomagkézbesítő futár, nagyrészt emberekkel érintkezek, azonban a nyári melegben az erős izzadásom miatt ez több, mint kényelmetlen. Naponta 3-szor váltok inget munkaidőm alatt, nem beszélve arról, hogy eleve nehezen viselem a meleget, szédül a fejem, gyakran csak vonszolom magam, és erősen le vagyok lassulva. (Hűvösebb időben kevésbé problémás)

Ez azonban nem egy olyan dolog, ami orvosilag (háziorvosilag) igazolható. Nem mondhatom a háziorvosnak, hogy meleg van, nem bírok dolgozni, mert csak a hűvös szobában tudok létezni.

Ha nem megyek vissza dolgozni (a melegre való tekintettel), és táppénzt sem igényelek, akkor mi van?


2019. aug. 9. 06:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy veszel ki szabadságot, vagy igazolatlan távolléted lesz (amire nem jár fizetés). Ha a melegre való tekintettel nem mész dolgozni, akkor ki fognak rúgni, ugyanis minden évben van nyár/meleg.
2019. aug. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én mondtam a főnökömnek ezt a dolgot, hogy nagyon nem bírok a melegben létezni, vittem a felmondásomat is, mondtam neki, hogy ha visszavesznek, akkor majd október 1-én visszajövök, amikor már normális hőmérséklet lesz. Azt mondta, ne mondjak fel, találjunk vmi megoldást. Szerinte fizetés nélküli szabadságot nem kapok, de ha elmennék táppénzre, két hónapra valamilyen indokkal, az megoldás lehetne.

Én sajnos nem tudok két hónap táppénzt intézni magamnak.

2019. aug. 9. 07:21
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Szív- és érrendszeri zavarok? Pajzsmirigy betegség? Főnököddel mennyire jöttél ki? Munkatársakkal?


Hány éves vagy? Családod van-e? (Gondolok itt házastársra, élettársra, gyerekekre... stb.)


Hobbi, amely kitöltötte a szabadidődet esetleg?

2019. aug. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha már megkérdezted ... vannak gondok minden téren.

Egészségügyileg: alap vérvizsgálat nem mutatott ki semmit, de azért gondolom, nem minden frankó, pajzsmirigy ultrahang volt, minimális eltérés, de CT-nél nem vállaltam a jódizotópos kontrasztanyagot a vérkeringésembe.

Családi: szülőkkel való viszonyom felszínes.

Nemsokára esküvő.

Kollégák: inkább semleges, mint jó.

Főnököm: nagyon megértő, humánus.

Életcél, motiváció, hobbi semmi. Általában sokat dolgozok, sok a túlóra, utána meg fáradt vagyok bármihez.

Ha kapok is pihenőnapot, azzal sem tudok mit kezdeni, szinte végigalszom.

2019. aug. 9. 07:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezzel valóban nem írnak táppénzre. De ha sikerülne pszichiáterhez menned, hogy stresszel ez a helyzet, aludni sem tudsz miatta, esetleg ő megértő és a pszichiáter tarthat elég sokáig táppénzen.
2019. aug. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az esküvő valóban lehet stresszforrás. (Én is nagyon megijedtem, mikor majdnem feleségül kértek - erősen elkésettnek éreztem már magam ehhez...)


Az illetővel tartom ugyan még a kapcsolatot (hivatalból) de nagyon elhidegültünk egymástól. Ő még mindig szeretné, de én már belefáradtam az erőmön felüli alkalmazkodásba.


Ui: próbálj meg lazítani egy kicsit! Képzelj egy romantikus filmet magad elé, hogy nagyon sok jó fog történni Veled ebben a házasságban! Sok boldogságot!


Üdv: egy középkorú hölgy

2019. aug. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem az esküvő miatt vagyok stresszes. (Amúgy 40 éves vagyok) Már korábban is éreztem, hogy süllyedek. De mostanában már a környzetem is észrevette és visszatekintve 5-6 évvel ezelőtti önmagamra, annak csak halovány árnyéka vagyok.


Kérdésem 3.-hoz: pszichiáter tud tartani táppénzen vagy a táppénzt mindenképpen a háziorvos igazolja?

Úgy látom, beutaló sem kell a pszichiátriai szakrendelésre.

2019. aug. 9. 08:17
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocs, 5.-hez volt kérdés, de ő a 3. válaszoló, plusz az én kommentjeim.
2019. aug. 9. 08:25
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy kell-e beutaló most a területileg illetékes szakrendelésre. Régebben nálunk kellett. Hívd fel őket, megmondják, és szerintem időpont kell. A táppénzt ő javasolja, úgy tudom a táppénzes papírt a háziorvos adja, de nem írhatja felül a szakorvos javaslatát.
2019. aug. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én inkább neurológushoz küldenélek! (Ideggyógyászati szakrendelés.)


Esetleges érszűkületi problémákhoz ők jobban értenek - és lelkiismeretesebbek személyes tapasztalataim szerint.


Éjszaka tudsz rendesen aludni? Hogyan ébredsz? Frissen, kipihenten - vagy ellenkezőleg? Nem gyötörnek rémálmok/kellemetlen álmok soha?


Ui: (Alváslaborba érdemes lenne beutalót kérned...)

2019. aug. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!