Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rozsdás szögesdrótba tenyerelt...

Rozsdás szögesdrótba tenyereltem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. fél órája kellett bemásznom a kertünkbe, mert elfelejtettem kulcsot vinni, nem figyeltem, és beletenyereltem a szomszéd kerítésnek tetejébe, ami rozsdás volt. A tenyeremen lett egy nagyon pici szúrás, nem fáj, nem is vérzett egyáltalán, csak egy pár percig úgy éreztem, mintha valami égetne a seb helyén. Utánaolvastam a neten, és nem igazán tudom, hogy mihez kezdjek. A család szerint nem kell orvoshoz mennem, mivel kaptam oltást (most vagyok 17, nem tudom, mikor adták az utolsót), de volt, ahol azt írták, egy évig véd, volt, ahol azt mondták, hogy ötig. Azt sem tudom, hogy mennyire sürgős, mivel, ha nem életveszélyes, akkor ma este már nem mennék el érte, csak holnap, de nem tudom, mert írták, hogy 3-4 óra, de azt is mondták, hogy elég, ha 72 órán belül megkapom az oltást, ha egyáltalán kell.


Lehet kicsit kusza a szöveg, elnézést. Azt szeretném kérni, hogy csak Olyan válaszoljon, aki ért hozzá/van tapasztalata, mivel az önjelölt orvosokkal nem megyek sokra. Köszönöm!



2019. aug. 12. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Az semmit nem számít, hogy rozsdás-e... Az számít, hogy földdel szennyezett-e, de természetesen az is csak akkor, ha felsértette a bőrt és mély sebet csinált. Ha fel se sértette, mi a kérdés?
2019. aug. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Krisztian19974 válasza:
50%
Reggel menj el egy tetanuszèrt,most fertőtlenitsd le ès nyugodj meg.
2019. aug. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

A tetanusz max 5 evig szol azt 6. osztályban ismétlik akkor kb 12 évesek vagyunk szóval valószínű az oltásod mar lejárt. Meg ha a legkedvezőbbel is számolok.

De nyugi nincs semmi baj ahogy az előző írja szépen fertőtlenítsd le es holnap menj el tetanuszért. Ott megtudod kérdezni meddig érvényes pontosan es legalabb egy ideig vedett leszel. Ez az 12 óra mar nem oszt nem szoroz.

2019. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
És a szomszédhoz hogy jutottál be ?
2019. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1-#3: Köszönöm! :D

#4: Sehogy, nem jártam nála. Annál a résznél lehet bemászni hozzánk, ahol a két telek kerítése összeér.

2019. aug. 12. 22:08
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
De ha még csak nem is vérzett, mi szükség lenne a tetanuszra? Ehh...
2019. aug. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annak aki lepontoz: nem ciki, ha nem tudod, hogy hogyan fertőz a tetanusz, de legalább ne hirdesd.
2019. aug. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!