Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy történik egy mentő...

Hogy történik egy mentő riasztása?

Figyelt kérdés
A hívás beérkezésétől a gépjármű indulásáig kérlek minden lépést írjatok le. Mint a tűzoltóknál bemondják hogy melyik jármű fog vonulni?

2019. aug. 16. 18:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%

Felhivod a mentőket.Ott felteszek megannyi kérdést,olyanokat amire válaszolni sem tudsz.Ha nem vagy erélyes,nagyon sok időt veszít a beteg mire kórházba jut.

Ne a 112 hívd,hanem a helyi mentőket.

2019. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Felhívod a 112-t, röviden összefoglalod, hogy miért hívod őket. Kihez hívod, mi történt vele. Rákérdeznek a címre, megmondod azt is. Ekkor lehet, hogy a mentők utasításokat adnak neked, amiket végre kell hajtanotok, hogy a beteg túlélje, vagy jobban legyen. Nem mondják meg, hogy melyik jármű fog jönni. Ha rosszabbodik a beteg állapota, akkor újra hívhatod őket, de az utasításaikat követned kell, amíg meg nem érkeznek.
2019. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%

Hatszor visszakérdeznek, megkérdezik a sérült korát, nevét, nemét, ami teljesen felesleges, mert egy idegennek nem fogod tudni, csak elcseszik az időt. Nálam volt ilyen, de megmondtam az ügyintézőnek, hogy küldje a mentőt, ezekre senki sem tud válaszolni, főleg nem én, és az én adataimat meg közben is meg tudjuk beszélni.

Nem mondják meg melyik mentő vonul, hanem a sérülés mértékének megfelelően indul olyan kocsi.

2019. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyáltalán nem erre kíváncsi, hanem, hogy mi van a kulisszák mögött. Tehát, ha már eldőlt, hogy mentő fog menni, mit csinál a manusz a 112 végén, kinek szól, hogy jelöli ki, hogy éri el őket stb.
2019. aug. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, lehet rosszul fogalmaztam, az utolsónak van igaza. :)
2019. aug. 16. 21:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi..
2019. aug. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A többi is hasznos válasz, köszönöm szépen
2019. aug. 17. 02:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Miközben beszélsz a manussal ő egyszerre 4 monitort néz ebből 2 mutatja megyékre osztva és egy országosan mutatja hol merre vannak a mentőautók. Ebből az allomasozokat menet közben kikeresi . Megkeresi a kocsi számát és programba hozzá rendel egy parancsot . Minden autóban van egy tablet és erre megy ki a küldött parancs ,ezt elolvassák ezen van az az info amit menet közben elmondanak a diszpécsernek. És kimegy a mentő és kb ennyi és utána veszi fel a többi bejelentést.
2019. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Ja bocsi és az lemaradt hogy a mentősök miközben mennek nekik mindent le kell írniuk , papírra és a tabra is.
2019. aug. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2019. aug. 20. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!